W tym szwedzkim sklepie produkty są wyceniane na podstawie śladu węglowego

W tym szwedzkim sklepie produkty są wyceniane na podstawie śladu węglowego

Szwedzka marka Felix postanowiła wprowadzić ciekawe rozwiązanie, które ma na celu zachęcenie klientów do podejmowania świadomych decyzji zakupowych – firma otworzyła sklep, w którym towary są wyceniane na podstawie śladu węglowego.

Niedawno przybliżyliśmy Wam pomysł berlińskiego supermarketu, który przy produktach podaje dwie ceny – jedna, nieco wyższa, jest powiększona o koszty klimatyczne. Jak się okazuje, podobne rozwiązanie wykorzystuje szwedzka marka Felix. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma otworzyła bowiem sklep ekologiczny zatytułowany The Climate Store, w którym produkty są wyceniane na podstawie ich śladu węglowego. Zasada jest prosta – im więcej dwutlenku węgla wyemitowano przy produkcji danego artykułu, tym wyższa będzie jego cena. 

To jednak nie jedyny proekologiczny pomysł marki Felix – każdy klient otrzyma bowiem do wydania wirtualny tygodniowy „budżet”, który jest ekwiwalentem 18,9 kg dwutlenku węgla – tyle bowiem powinniśmy emitować CO2, aby powstrzymać zmiany klimatyczne. 

Tym samym pomysłodawcy inicjatywy chcą zachęcić klientów do podejmowania świadomych decyzji zakupowych, a także zwrócić uwagę społeczeństwa na różnice między środowiskowym kosztem wytworzenia produktów roślinnych i zwierzęcych.

PS

Czy Polacy kupują zdrową żywność i czy jest to jednoznaczne z przestrzeganiem zdrowiej diety? Czy wybierając produkty bio wiedzą, czym te się charakteryzują? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w raporcie aplikacji Moja Gazetka.

PS2

29 września br. po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji Too Good To Go oraz takie marki, jak Carrefour czy Starbucks częściowo zasłoniły swoje logotypy, aby podkreślić skalę problemu, a tym samym ilość jedzenia, jaka trafia do kosza.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij