Facebook zakazuje antyszczepionkowych reklam i jeszcze mocniej walczy z hejtem

Facebook zakazuje antyszczepionkowych reklam i jeszcze mocniej walczy z hejtem

Przedstawiciele Facebooka poinformowali o wprowadzeniu zakazu reklam, które zniechęcają do szczepień. Ponadto, platforma będzie usuwać treści antysemickie i negujące Holokaust.

Już w ubiegłym roku Facebook poinformował o tym, że zamierza walczyć z dezinformacją na temat szczepionek – przede wszystkim ograniczona miała zostać działalność grup oraz stron, które rozpowszechniają fałszywe newsy na temat szczepionek. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, Facebook postanowił jeszcze bardziej wzmocnić walkę z ruchem antyszczepionkowym – zakazując reklam, które zniechęcają społeczeństwo do szczepień. Zamiast tego, platforma będzie kłaść większy nacisk na promowanie treści na temat szczepionki przeciw grypie, a także będzie podkreślała znaczenie profilaktycznych badań. 

To jednak nie jedyne działania, które w najbliższym czasie zamierza podjąć Facebook – z uwagi na to, że na platformie pojawia się coraz więcej treści antysemickich i negujących Holokaust, firma Marka Zuckerberga wprowadzi nowe zasady dotyczące mowy nienawiści – jedna z nich dotyczyć będzie publikowania treści, które zaprzeczają lub zniekształcają informacje na temat Holokaustu.

PS

Z okazji tegorocznego dnia pod hasłem „Coming Out Day” Facebook wprowadził serię naklejek wspierających społeczność LGBT+. W Polsce jednak nie są dostępne, bo zdaniem portalu społeczności nieheteronormatywne są w naszym kraju szykanowane.

PS2

Kilka dni temu media obiegła informacja, jakoby Facebook miał nieco poluzować ograniczenia, które uprzednio zostały wprowadzone dla reklamodawców – chodzi m.in. o limit dotyczący reklam zawierających ponad 20% tekstu w głównym obrazie. Postanowiliśmy więc zapytać ekspertów, co się w związku z tym faktem może zmienić.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij