„Nie wyrzucaj – pomóż”, czyli zero waste dla Domu Dziecka w Miechowie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Nie wyrzucaj – pomóż”, czyli zero waste dla Domu Dziecka w Miechowie

We wtorek 20.10.2020 r. przed Domem Dziecka w Miechowie pojawiły się dwie ciężarówki. Ich przyjazd wzbudził sporo pozytywnych emocji wśród dzieci i kadry wychowawczej. Transport zawierał meble, które firma technologiczna Diverse CG z Warszawy przekazała wychowankom miechowskiej placówki.

Przygotowania do akcji trwały około miesiąca. Po stronie Diverse CG koordynacją dostawy zajmował się Kamil Klimczak, back office & purchase leader Diverse CG.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Zorganizowaliśmy wśród naszych pracowników zespół wolontariuszy i samodzielnie rozkręciliśmy i przygotowaliśmy do transportu 149 sztuk mebli. Do Miechowa trafiło: 8 krzeseł biurowych, 4 bujane fotele, 5 okrągłych stołów, 5 szafek, 4 stoły konferencyjne, 55 krzeseł konferencyjnych, 38 biurek i 30 szafek podbiurkowych. To była ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca praca – mówi Kamil Klimczak.

Potrzeby dzieci Miechowa

W Miechowie przebywa obecnie 36 wychowanków w dwóch placówkach. Są to dzieci i młodzież w wieku od 4 do 22 lat, którzy całkowicie lub częściowo pozbawieni są opieki rodzicielskiej.

– Cieszymy się z pomocy i jesteśmy wdzięczni za ten piękny gest. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, kiedy wszyscy mają poważniejsze problemy na głowie, niesienie pomocy placówkom takim jak nasze nie jest priorytetem. Potrzeby jednak nie znikają. Przekazane meble są kolorowe, wygodne i praktyczne. Pozwolą stworzyć dzieciom przestrzeń, w której będą czuły się bardziej komfortowo. Szczególnie cieszymy się z biurek i wierzymy, że nauka, nawet ta zdalna, będzie teraz bardziej przyjemna i efektywna. Państwa pomoc jest wkładem w radość i uśmiech dzieci oraz dowodem na to, że nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach – mówi Dorota Daszkiewicz, dyrektor CAPS. 

Od początku swojego istnienia Diverse CG podejmuje wiele działań, których fundamentami są troska o środowisko naturalne oraz pracowników.

– Przekazanie mebli dla Miechowa to jeden z przykładów dobrych praktyk, jakimi kieruje się firma w ramach realizacji polityki zrównoważonego rozwoju. Innymi są recykling sprzętu, proekologiczna edukacja i dążenie do zmian nawyków pracowników, projekt „LESS PLASTIC BY DCG”, czyli rezygnacja z zakupu wody w plastikowych butelkach a co za tym idzie, ograniczenie emisji plastikowych odpadów, segregacja śmieci i utylizacja odpadów niebezpiecznych, redukcja wydruków dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów oraz obniżenie zużycia energii elektrycznej – mówi Michał Lewandowski, prezes Diverse CG.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij