TVP usunęło kontrowersyjny odcinek „Rodzinnego Ekspresu”, w którym pojawiła się sugestia o karaniu kobiet jak w średniowieczu

TVP usunęło kontrowersyjny odcinek „Rodzinnego Ekspresu”, w którym pojawiła się sugestia o karaniu kobiet jak w średniowieczu

Wyemitowany niedawno odcinek programu „Rodzinny Ekspres” wywołał niemałe kontrowersje wśród internautów – pojawiła się w nim bowiem sugestia dotycząca karania kobiet „za wszczęcie kłótni na forum publicznym”. Stacja TVP postanowiła usunąć odcinek z platformy VOD.

Wyemitowany 24 października br. w stacji TVP odcinek „Rodzinnego Ekspresu” miał za zadanie przybliżyć widzom historię Helu – w programie pojawił się m.in. wątek zbioru zasad prawnych obowiązujących w tej miejscowości w średniowieczu. Jedna z reguł dotyczyła wszczęcia przez kobiety kłótni na forum publicznym – za to winowajczynie musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W pewnym momencie narrator pokusił się o komentarz – „Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie”.

Odcinek „Rodzinnego Ekspresu” wywołał niemałe kontrowersje wśród internautów – zwłaszcza, że program został wyemitowany w momencie, gdy w całej Polsce codziennie odbywają się masowe protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. 

TVP szybko zareagowało na falę krytyki, jaka spadła na „Rodzinny Ekspres” – stacja bowiem opublikowała oświadczenie, w którym zaznaczyła, że odcinek programu „nagrywany był 11 września, a kolaudowany 7 października, na długo przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji”. 

Jednocześnie stacja poinformowała, że „Kierownictwo Spółki zażądało wyjaśnień od redaktora odpowiedzialnego za emisję tej audycji i poleciło usunięcie odcinka „Rodzinnego ekspresu” z serwisu vod.tvp.pl”.

PS

Na influencerkę znaną jako Fitbadurka spadła fala krytyki po tym, jak opublikowała na swoim Instagramie wpis, w którym przy okazji promocji batona marki Olimp Sport Nutrition, odwołała się do orzeczenia TK zaostrzającego prawo aborcyjne. Firma poinformowała o zerwaniu współpracy z instagramerką.

PS2

Portal Spider’s Web opublikował artykuł, którego tytuł, a także adres url bezpośrednio nawiązywał do niedawnego orzeczenia TK mogącego zaostrzyć prawo aborcyjne. Na serwis internetowy spadła fala krytyki.

PS3

Na odbywające się w tym tygodniu protesty w ramach Strajku Kobiet marki postanowiły nie pozostać obojętne – wyraz wsparcia dla strajkujących osób wyraziły m.in. takie brandy, jak mBank, Kubota czy też kawiarnia Green Caffè Nero.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij