#OglądamyDlaZabawy: Disney Junior zachęca do umacniania relacji rodzinnych poprzez zabawę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
EDUKACJA

partnerem merytorycznym działu jest
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego

#OglądamyDlaZabawy: Disney Junior zachęca do umacniania relacji rodzinnych poprzez zabawę

Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w której zachęca rodziców do umocnienia relacji z dzieckiem poprzez zabawę inspirowaną ekranowymi bohaterami.

Przy okazji jesiennej kampanii, Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w ramach której pragnie ułatwić rodzicom zrozumienie świata wyobraźni dziecka i zachęcić, by poprzez wspólną zabawę zadbali o rodzinne relacje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Czas spędzony wspólnie na zabawie pomaga pogłębić interakcje. Już kilka minut zaangażowanego kontaktu wzmaga wydzielanie oksytocyny, wspierającej więź między ludźmi.- tłumaczy Małgorzata Musiał, ekspertka akcji #oglądamydlazabawy - Dodatkowo, dla dziecka jest to okazja, aby uczyć się świata, zrozumieć doświadczane sytuacje, takie jak konflikty w przedszkolu czy wizyta u lekarza, i wchodzić w różnorakie interakcje. W zabawie rodzic może dowiedzieć się o dziecku tego, czego nie dowie się z rozmów i stawianych pytań. Tak buduje się relacje oparte na zrozumieniu – dodaje pedagog.

Z pomocą i pod patronatem autorki bloga Dobra Relacja i książki Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny – Małgorzaty Musiał – kanał Disney Junior opracował specjalne karty ułatwiające rodzicom swobodniejsze poruszanie się w tematyce ulubionych serii animowanych najmłodszych i lepsze zrozumienie świata wyobraźni dziecka. Karty #oglądamydlazabawy z jednej strony przedstawiają najważniejsze informacje o serii i bohaterach Pidżamersów, Blue i Myszki Miki: Zamieszani w przygody, z drugiej pokazują inspirowane nimi pomysły na zabawy. Całość uzupełniają komentarze ekspertki, która tłumaczy, w jaki sposób taka prosta zabawa może pomóc w budowaniu bliskości i wzajemnego zrozumienia.

– Wystarczy choćby odrobina lekkości w postrzeganiu codziennych sytuacji, czego cudownym przykładem jest rodzina Blue: przy odpowiednim podejściu nawet obowiązki mogą zyskać humorystyczny aspekt. Zrozumienie ulubionej serii animowanej naszej pociechy i poznanie jej bohaterów, otwiera drzwi do zupełnie nowego świata. Dzięki tej wiedzy można spojrzeć na codzienne sytuacje z innej perspektywy, zdecydowanie łatwiej zrozumieć dziecko i wyjść z inicjatywą wspólnej zabawy – tłumaczy Małgorzata Musiał.

Akcję w mediach społecznościowych wspierają: Paulina Krupińska, Agnieszka Sienkiewicz, Superstyler oraz Extra tata, którzy na swoich profilach prezentują przykłady prostych zabaw i zachęcają, by po pomysły na wspólnie spędzany czas sięgać do ulubionych serii małych widzów.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij