Ocenzurowane plakaty zwracają uwagę na luki prawne w walce z przemocą wobec kobiet

Ocenzurowane plakaty zwracają uwagę na luki prawne w walce z przemocą wobec kobiet

W Stanach Zjednoczonych organizacja UN Women rozpoczęła outdoorową kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi na luki prawne w walce z przemocą wobec kobiet. W jej ramach powstała seria celowo ocenzurowanych kreacji.

„To zdjęcie przedstawia mężczyznę gwałcącego swoją żonę. Nielegalne jest pokazywanie tej fotografii, lecz w 34 państwach legalne jest robienie tego” – taki napis widnieje na plakacie stworzonym w ramach nowej kampanii organizacji UN Women. Zdjęcie, o którym mowa, zostało ocenzurowane w taki sposób, aby nic nie było na nim widoczne. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak zauważają inicjatorzy kampanii, przepisy prawa i ich skuteczne wdrażanie stanowią kluczową podstawę zapobiegania przemocy wobec kobiet i dziewcząt oraz reagowania na to poważne naruszenie praw człowieka. 

Jednak w wielu państwach wciąż istnieje wiele luk prawnych, które powodują, że kobiety i dziewczęta są narażone na wiele form przemocy w życiu. I to właśnie na ten problem chcą zwrócić uwagę pomysłodawcy kampanii. 

Za realizację odpowiada agencja MullenLowe New York.

PS

Victor Stadnichenko, model, który m.in. został zatrudniony do promocji ubrań marki Reserved, obraźliwie wypowiedział się na temat kobiet w mediach społecznościowych. Polski brand natychmiast zareagował i zerwał współpracę z mężczyzną.

PS2

Marka Yves Saint Laurent Beauty ruszyła z nową kampanią pod hasłem „Abuse is not love”. W jej ramach francuski dom mody zwraca uwagę na problem przemocy w związku.

PS3

Do sieci trafił niedawno nowy spot czeskiego oddziału sieci IKEA zatytułowany „Ghost”. Reklama, z pozoru przypominająca film grozy, zwraca uwagę na palący problem przemocy domowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij