Powstał Kodeks Etyki dla branży odzieżowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Powstał Kodeks Etyki dla branży odzieżowej

W czasie szybko zmieniającego się świata, dodatkowo skomplikowanego pandemią, warto zwrócić uwagę na pochodzenie produktu, w tym na wszelkie okoliczności faktyczne i prawne związane z jego powstaniem, sprzedażą i użytkowaniem. W związku z tym powstał Kodeks Etyki dla branży odzieżowej.

W obecnej sytuacji warto wesprzeć polskie marki, nie nabywając produktów tylko z azjatyckimi metkami. Ponadto, na rynku pojawiło się kilka wątpliwości co do pochodzenia produktu, mimo iż oznaczono je metką „Made in Poland”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlatego też Magdalena Niewelt i Oleg Marcinowski, adwokaci Izby Adwokackiej w Katowicach, uznali, że w Polsce powinien obowiązywać Kodeks Etyki branży odzieżowej i branż pokrewnych, który będzie miał na celu zwiększenie przejrzystości, zarówno co do wytwarzania, jak i sprzedaży produktów, jasno wskazując kupującemu, gdzie ów produkt powstał, z czego oraz w jakich warunkach. 

Kodeks zawiera w sobie przepisy dotyczące oznaczania produktów, siedziby przedsiębiorców, nadprodukcji, ekologii oraz zasad biznesowych i pewnych zakazów.

Przy spełnieniu wytycznych zawartych w Kodeksie, możliwe będzie stosowanie oznaczenia „Made in Poland”, które pozwoli na identyfikację produktu jako powstałego w procesie, zarówno zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa, jak i hołdującym etyce oraz najwyższym standardom.

– Mamy nadzieję, iż niniejszy projekt wywoła dyskusję odnośnie branżowych standardów i jakości produktów, a Kodeks i oznaczenie„Made in Poland” znajdą zastosowanie w praktyce – mówią pomysłodawcy Kodeksu.

Kodeks Etyki dla branży odzieżowej można pobrać na tej stronie. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij