Gdańskie TOFU Studio z nagrodą BEST DESIGN w Azji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gdańskie TOFU Studio z nagrodą BEST DESIGN w Azji

Animacja przybliżająca historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio trafiła do grona 24 wyselekcjonowanych projektów nagrodzonych tytułem BEST DESIGN w największym konkursie designu w Azji: GOLDEN PIN DESIGN AWARD.

W ubiegłym tygodniu w Tajpej na Tajwanie odbyła się uroczystość wręczenia nagród GOLDEN PIN DESIGN AWARD 2020. Podczas uroczystej gali, przyznano najcenniejsze konkursowe wyróżnienia BEST DESIGN tylko 24 nagrodzonym projektom. Wśród zwycięzców znalazły się realizacje z Chin, Hongkongu, Tajlandii i Polski. Jury tegorocznej edycji GOLDEN PIN DESIGN AWARD, złożone było z 85 wybitnych projektantów z 15 różnych krajów i regionów świata, a w jego skład weszli tacy wybitni artyści, jak Fumie Shibata, Eisuke Tachikawa, Marco Casagrande, Sonja Schiefer, Gerald Mark Soto, Nathan Yong i Aaron Nieh.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tegorocznej edycji tej nagrody zgłoszono ponad 8000 prac z 27 regionów świata, w tym Tajwanu, Chin, Hongkongu, Makau, Singapuru, Japonii, Malezji, Korei Południowej, Australii, Tajlandii, Niemiec, Kanady, Polski, Brunei, Indii, Indonezji, USA, Wielkiej Brytanii, Filipin, Szwajcarii, Iranu, Włoch, Rosji, Francji, Holandii, Turcji i Słowacji.

Z uwagi na pandemię COVID-19 podczas tegorocznej edycji tego konkursu zorganizowano zarówno bezpośrednie kilkunastogodzinne sesje kwalifikacyjne, jak i internetowe sesje selekcyjne, mające na celu przezwyciężenie ograniczeń związanych z różnicami stref czasowych i podziałami geograficznymi. Organizatorzy chcieli w ten sposób zapewnić członkom Jury na Tajwanie i za granicą wspólne przeprowadzenie online wstępnej, wtórnej i końcowej eliminacji.

Projekt przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przeszedł pozytywnie proces podwójnej preselekcji, trafiając ostatecznie również do grona ścisłych finalistów. Z listy obejmującej 83 nominowane oficjalnie do tytułu BEST DESIGN zgłoszenia wyłoniono tylko 24 zwycięzców. Wśród laureatów wyróżniono jedną z najlepszych według Jury prac projektowych, polską animację pt. „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga" przygotowaną przez gdańskie TOFU Studio przybliżającą ciekawe i trudne losy tego tryptyku. Jurorzy w werdykcie pokreślili, że animacja umożliwia przejmujące spojrzenie na historię wspomnianego dzieła sztuki. Kapituła konkursu doceniła prosty styl animacji, który kryje w sobie głębokie przesłanie. Oceniający określili także, że jest to dzieło trafiające wprost do serc widzów. Ze względu na ograniczenia pandemiczne nagrodę odbierał w imieniu gdańskiego TOFU Studio przedstawiciel Biura Polskiego w Tajpej, pan Dariusz Rajkiewicz

Powołana w 1981 roku nagroda GOLDEN PIN DESIGN AWARD jest najbardziej wpływową nagrodą na globalnym rynku Huaren. Każdego roku, dzięki rygorystycznemu i bezstronnemu procesowi oceniania, prowadzonemu przez ekspertów z branży, wiele produktów i projektów jest wybieranych i otrzymuje pożądany certyfikat Design Mark w uznaniu wybitnych rozwiązań projektowych. Następnie spośród wyróżnionych prac wybierana jest niewielka grupa finalistów, którzy otrzymają trofeum BEST DESIGN, które w tym roku trafiło także do Polski.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij