Ponad 150 zbiórek na Allegro Lokalnie, które pomogą zrealizować ważne lokalne inicjatywy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ponad 150 zbiórek na Allegro Lokalnie, które pomogą zrealizować ważne lokalne inicjatywy

Na przestrzeni 4 miesięcy ponad 65% spośród wszystkich zakończonych zbiórek na Allegro Lokalnie uzbierało 100% kwoty – w sumie zebrano blisko 165 tysięcy.

Zaangażowanie w problemy lokalnej społeczności i pomoc w ich rozwiązywaniu są dla Polaków niezwykle ważne. Szczególnie w tym przedświątecznym czasie poszukujemy inicjatyw, w które moglibyśmy się zaangażować. Dzięki opcji zbiórek na Allegro Lokalnie, czyli jednej z największych platform handlowych w Polsce dla prywatnych sprzedających i kupujących, można wspierać lokalne projekty bez wychodzenia z domu, przez cały rok.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Zbiórki na Allegro Lokalnie pozwalają użytkownikom wspierać lokalne społeczności oraz inicjatywy w bardzo prosty i wygodny sposób – przy okazji zakupów on-line. Po czterech miesiącach od startu wszystkie aktywne na Allegro Lokalnie fundacje, stowarzyszenia i szkoły zebrały już blisko 165 tysięcy złotych na realizację swoich lokalnych projektów. Porównując kwoty zebrane przez inne portale crowdfundingowe w pierwszych miesiącach ich funkcjonowania, zbiórki na Allegro Lokalnie plasują się na bardzo wysokiej pozycji pod kątem skuteczności zbierania funduszy. Cieszymy się, że klienci Allegro Lokalnie tak chętnie angażują się w rozwój swojej okolicy, nie tylko zakładając zbiórki, ale także wystawiając na sprzedaż przedmioty, które wspierają ważne dla nich inicjatywy – powiedział Karol Czupryński, dyrektor segmentu C2C w Allegro.

W jaki sposób można pomóc?

Allegro Lokalnie umożliwia kilka sposobów wsparcia lokalnych inicjatyw. Po pierwsze można wystawić swój przedmiot w ramach określonej zbiórki. Wystarczy wyszukać daną inicjatywę na Allegro Lokalnie i określić jaki procent ze sprzedaży (od 10% do 100%) ma zostać przeznaczone na określony cel. Wystawiony przedmiot pojawi się zarówno na Allegro Lokalnie jak i Allegro.pl, dzięki temu oferta może dotrzeć do 18 milionów klientów.

Kolejnym sposobem jest zakup przedmiotu wspierającego wybraną inicjatywę. Wystarczy wybrać zbiórkę i sprawdzić jakie oferty zostały wystawione przez użytkowników Allegro Lokalnie, a następnie przystąpić do licytacji bądź skorzystać z opcji Kup Teraz. Po opłaceniu wybranego przedmiotu, pieniądze zasilą konto zbiórki. Co ważne Allegro Lokalnie umożliwia wsparcie inicjatyw z całej Polski – mieszkając w Warszawie można zaangażować się w zbiórki stworzone przez społeczność z województwa dolnośląskiego. Użytkownicy mogą wybierać z ponad 140 inicjatyw wspierających na przykład domy dziecka, schroniska czy potrzeby lokalnych szkół lub gmin.

Jeśli jednak użytkownik nie znajdzie określonej inicjatywy, a chce realnie działać na rzecz lokalnej społeczności, może w prosty sposób założyć własną zbiórkę na Allegro Lokalnie. Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy i dołączyć zaświadczenie uprawniające do działania w imieniu danej fundacji, stowarzyszenia, szkoły czy przedszkola. W ciągu 5 dni zgłoszenie zostanie zweryfikowane i pojawi się w serwisie Allegro Lokalnie. To świetnie móc wspierać własną okolicę i jednocześnie korzystać, np. z odnowionego placu zabaw, wyremontowanej świetlicy w szkole czy organizować warsztaty plastyczne dla seniorów.

Zbiórki na Allegro Lokalnie, a polskie i lokalne inicjatywy

Zbiórki na Allegro Lokalnie to także różnego rodzaju partnerstwa z dużymi inicjatywami w Polsce. Między innymi jest to Stowarzyszenie Małżonków i Partnerów Szefów Misji Dyplomatycznych-SHOM, które w tym roku organizuje Międzynarodową Charytatywną Zbiórkę Świąteczną online, aby wesprzeć dodatkowymi funduszami potrzebujących w Polsce. W ramach zbiórki na Allegro Lokalnie będzie można zakupić około 200 przedmiotów z całego świata, między innymi kolumbijską kawę czy produkty ekologiczne prosto z Estonii. Allegro Lokalnie współpracuje także z Ogólnopolskim Portalem Domów Dziecka w ramach akcji “Zbiórki od serca”. Jest to wyjątkowa inicjatywa skierowana do placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i domów zastępczych zarejestrowanych na portalu DomyDziecka.org. Poprzez sprzedaż i zakup przedmiotów na Allegro Lokalnie użytkownicy mogą wybierać spośród 51 zarejestrowanych zbiórek i spełniać świąteczne marzenia dzieci.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij