Kategoria esport po raz pierwszy na Gali Mistrzów Sportu. Marcin ‘ Jankos’ Jankowski pierwszym wyróżnionym esportowcem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kategoria esport po raz pierwszy na Gali Mistrzów Sportu. Marcin ‘ Jankos’ Jankowski pierwszym wyróżnionym esportowcem

Kategoria esport pojawiła się poraz pierwszy w historii plebiscytu Przeglądu Sportowego, a Marcin ‘Jankos’ Jankowski został pierwszym w historii esportowcem, który otrzymał nagrodę specjalną na Gali Mistrzów Sportu.

Dyskusje o przenikaniu sportu i sportów elektronicznych trwa od lat, mając swoich zwolenników i przeciwników. W miniony weekend branża esportowa doczekała się naprawdę znaczącego kroku. Podczas prestiżowej Gali Mistrzów Sportu, po raz pierwszy w 86-letniej historii plebiscytu, pojawiła się kategoria esport.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jako pierwszy w historii nagrodę otrzymał Marcin ‘Jankos’ Jankowski, który jest graczem League of Legends. Najpopularniejszy polski esportowiec od ponad trzech lat gra dla hiszpańskiej organizacji G2 Esports, która obecnie jest uznawana za najlepszą europejską formację w tej dyscyplinie. Jankowski jest jednym z ojców sukcesu międzynarodowej marki. Tylko w 2020 roku drużyna G2 sięgnęła po tytuł Mistrzów Europy oraz reprezentowała Stary Kontynent na Mistrzostwach Świata. Dodatkowo w wiosennej edycji LEC, Marcin otrzymał indywidualną nagrodę – został wyróżniony tytułem MVP całego sezonu.

Nagrodę na Gali wręczył Krzysztof Ibisz, który wielokrotnie prowadził esportowe studio na kanale Polsat Games. Statuetkę w imieniu esportowca odebrał jego manager z agencji Fantasyexpo – Mateusz Górecki, ponieważ Marcin Jankowski aktualnie przebywa w Berlinie, gdzie przygotowuje się do startu nowego sezonu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij