Futurystyczne kapsuły dla bezdomnych stanęły w niemieckim mieście Ulm

Futurystyczne kapsuły dla bezdomnych stanęły w niemieckim mieście Ulm

Na terenie niemieckiego miasta Ulm zainstalowano futurystyczne kapsuły, które mają stanowić schronienie dla osób bezdomnych.

fot. www.facebook.com/ulmernest

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W styczniu br. w niemieckim mieście Ulm, m.in. na ulicach i w parkach po raz kolejny pojawiły się wyjątkowe kapsuły. Mają one stanowić miejsce noclegowe dla osób bezdomnych i być schronieniem szczególnie w okresie zimowym, kiedy to występują ujemne temperatury.

Kapsuły zbudowane są z drewna i stali i skutecznie chronią przed deszczem czy silnym wiatrem. Zostały one wyposażone m.in. w panele słoneczne, oświetlenie, a także zestaw czujników, w tym temperatury i dymu. Dodatkowo zapewniono łączność z siecią radiową. W ramach jednej kapsuły mogą nocować dwie osoby.


fot. www.facebook.com/ulmernest

Kapsuły zostały zainstalowane w ramach projektu Ulmer Nest, powstałego z inicjatywy miasta Ulm.

PS

Na początku br. Fundacja Daj Herbatę zainicjowała akcję, za pomocą której zwraca uwagę na fakt, że „problem bezdomności dotyczy każdego z nas”. W ramach inicjatywy w centrum Warszawy pojawiła się kukła przedstawiająca osobę bezdomną – lecz zamiast twarzy, miała ona lustro.

PS 2

Także marki włączają się w pomoc osobom bezdomnym. W październiku ub. r. w Gdańsku marka Persil otworzyła Pralnię Społecznie Odpowiedzialną, w której swoje ubrania, koce czy okrycia mogą uprać osoby w kryzysie bezdomności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij