2 lata Lidla na Facebooku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
2 lata Lidla na Facebooku

Ponad 800 tys. fanów, 100 tys. komentarzy i niemal pół miliona zarejestrowanych aktywności - to bilans 2 lat obecności sieci Lidl na Facebooku.

Fanpage od momentu powstania wyznacza standardy obsługi i komunikowania się w branży retail wykorzystując możliwości, jakie stwarzają nowe media. Stawia bowiem nie tylko na kontent produktowy, ale także na edukację kulinarną swoich fanów oraz budowanie relacji z liderami opinii. Fanpage znalazł się też między innymi w pierwszej piątce rankingu Socialbakers w kategorii Socially Devoted. To standard określający najlepsze firmy na Facebooku w zakresie Social Customer Care (obsługi klienta w mediach społecznościowych).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka, która słucha fanów

Fani Lidla mieli do tej pory możliwość m.in. czatowania z szefami kuchni Lidla, wybierania promocji na ulubione produkty, a nawet otwierania wybranych sklepów w środku nocy. To właśnie od tej akcji - Wielka Noc Okazji dla Facebookowiczów, popularność fanpage’a Lidla zaczęła znacząco rosnąć. Niemal stutysięczne wówczas (czerwiec 2012) grono fanów Lidla na Facebooku głosowało na sklepy, w których następnie sieć zorganizowała wyjątkowe nocne zakupy. To nie jedyna akcja, podczas której marka komunikację z fanami przełożyła na realne działania. Lidl uważnie słucha tego, co mają do powiedzenia klienci oraz reaguje na ich sugestie i opinie wprowadzając ciągłe zmiany w ofercie - np. głosowanie na kolejny tydzień tematyczny czy promocje na produkty, które wybrali fani. Marka umożliwia też kontakt z kulinarnymi autorytetami – każdy fan Lidla podczas organizowanych czatów może zadać pytanie Pascalowi Brodnickiemu, Karolowi Okrasie, czy Pawłowi Małeckiemu. Co ciekawe, Facebook jest również nowoczesną formą zbierania insightów konsumenckich, które pozwalają na szybkie reagowanie na zmieniające się trendy.

- Zainteresowanie internautów i ich liczne komentarze są dla nas nie tylko źródłem satysfakcji, ale przede wszystkim inspiracji i wiedzy o potrzebach naszych Klientów. Taka forma dialogu jest dla nas niezwykle cenna i dzięki niej staramy się ulepszać zarówno naszą ofertę, jak i jakość usług – komentuje Patrycja Kamińska, PR Manager Lidl Polska.

Facebook to nie tylko „fun”

Fanpage Lidl Polska od początku powstania wyznacza standardy obsługi i komunikowania się wśród branży retail, wykorzystując nowe media. Przez ten czas udało się zbudować wokół Lidla największą aktywną i wierną społeczność w branży retail. Za sukcesem stoi umiejętne łączenie oferty produktowej z edukacją kulinarną, a także uważne wsłuchiwanie się w potrzeby konsumentów.

- Nasza komunikacja opiera się na kilku spójnych filarach: jest miejsce zarówno na ciekawostki, na prezentację oferty czy przepisy bazujące na składnikach dostępnych w Lidlu. Social media to dla nas nie tylko 'fun', ale też edukowanie kulinarne, dzielenie się inspiracjami, umożliwianie kontaktu z ekspertami. Działa to też w drugą stronę – nasi fani codziennie udostępniają zdjęcia potraw, które zrealizowali według naszych przepisów, a także przesyłają własne impresje kulinarne – dodaje Patrycja Kamińska.

Internauci często wypowiadają się na profilu sieci i są mocno zaangażowani w jej życie. Fani Lidla chętnie uczestniczą w konkursach, korzystają z aplikacji mobilnej, śledzą oferty promocyjne i komentują oraz oceniają produkty, sklepy i ich obsługę. Od początku powstania fanpage’a pojawiło się ponad 2 tysiące wpisów marki Lidl o produktach i kulinariach, 100 tysięcy komentarzy i niemal 500 tysięcy aktywności fanów ogółem (komentarzy, postów, like’ów, udostępnień). Sieć Lidl jest także obecna w serwisie YouTube oraz Pinterest. Dodatkowo prowadzi stronę www.kuchnialidla.pl, na której kulinarne boje o podniebienia Polaków toczą Pascal Brodnicki, Karol Okrasa oraz Mistrz Cukierników Paweł Małecki.

W Polsce fanami Lidla jest już ponad 820 tysięcy użytkowników, w całej Europie marka zbudowała społeczność przeszło 10 milionów osób.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij