W Wielkiej Brytanii influencerzy mają zakaz używania upiększających filtrów na Instagramie

W Wielkiej Brytanii influencerzy mają zakaz używania upiększających filtrów na Instagramie

Brytyjski urząd ds. standardów reklamowych (ASA) zakazał tamtejszym influencerom używanie filtrów upiększających do zdjęć, na których promują jakieś produkty.

Wszystko zaczęło się od kampanii pod hasłem #filterdrop, którą w lipcu 2020 roku zainicjowała Sasha Pallari. W ramach projektu użytkowniczki publikowały w mediach społecznościowych swoje zdjęcia bez żadnych filtrów, aby pokazać swoją „naturalną skórę”. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcją zainteresował się brytyjski urząd ds. standardów reklamowych. Duży wpływ na decyzję ASA miały dwie sytuacje, w których dodanie filtra do zdjęcia mogło wprowadzić odbiorców w błąd, jeśli chodzi o rzeczywiste możliwości reklamowanego produktu – w tym przypadku chodziło o reklamę samoopalacza, którego efekt został „podrasowany” dzięki specjalnemu filtrowi na Instagramie. 

W związku z tym brytyjski urząd orzekł, że marki, celebryci oraz influencerzy mają zakaz stosowania upiększających filtrów do zdjęć reklamowych, jeżeli znacznie wyolbrzymiają one efekt, jaki dane produkty są w stanie osiągnąć. 

Zakaz tyczy się również tych zdjęć, które będą zawierały informację o tym, jaki filtr został użyty.

Na tę chwilę nowy przepis dotyczy wyłącznie Instagrama. 

PS

Przedstawiciele Instagrama poinformowali o wprowadzeniu pewnych zmian w zasadach dotyczących nagości w portalu – jest to odpowiedź na falę krytyki po tym, jak kilka postów influencerek plus size zostało usuniętych.

PS2

Na początku października 2020 roku francuski rząd przyjął nowe prawo, które będzie chroniło dziecięcych influencerów – przepisy dotyczą przede wszystkim ich zarobków oraz czasu pracy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij