Lidl ogranicza zużycie energii w swoich sklepach i otrzymuje certyfikat ISO 50001

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lidl ogranicza zużycie energii w swoich sklepach i otrzymuje certyfikat ISO 50001

Lidl Polska od wielu lat podejmuje działania ukierunkowane na ograniczenie zużycia energii, co w efekcie zmniejsza wpływ na środowisko naturalne oraz obniżenie kosztów działalności. Pod koniec minionego roku w sieci sklepów Lidl Polska przeprowadzony został audyt, zwieńczający wielomiesięczne przygotowania do otrzymania certyfikatu ISO 50001 będącego międzynarodowym standardem zarządzania energią.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Lidl Polska od wielu lat angażuje się w zrównoważone zarządzanie energią, by optymalizować procesy swojej działalności oraz zmniejszać wpływ na środowisko naturalne. Pod koniec minionego roku w sieci sklepów Lidl Polska przeprowadzony został audyt, który zakończył się przyznaniem certyfikatu ISO 50001 stanowiącego międzynarodowy standard zarządzania energią. To prestiżowe wyróżnienie jest zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań całego zespołu – przeprowadzono liczne szkolenia dotyczące świadomego korzystania z energii dla ponad 23 tysięcy pracowników firmy, skontrolowano ponad 700 sklepów, 11 centrów dystrybucyjnych i centralę oraz zoptymalizowano procesy pozyskiwania danych o zużyciu energii w obiektach Lidl Polska.

Działania te spowodowały, że Lidl podniósł już wcześniej wysoko zawieszoną poprzeczkę. Certyfikat jest kolejnym krokiem w stronę optymalizacji procesu zużycia energii w całej strukturze firmy. Za sukcesem wdrożenia systemu stoją przede wszystkim pracownicy Lidl Polska, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych szkoleniach.

– Jako społecznie odpowiedzialna firma, jesteśmy świadomi, że odpowiednia gospodarka zasobami energetycznymi może nie tylko zmniejszyć koszt naszej działalności, ale również być bardziej przyjazna planecie. Nieustannie szkolimy się i wdrażamy innowacyjne metody, by dalej optymalizować zużycie energii w naszych sklepach, centrach dystrybucyjnych, a także w Centrali. Cieszymy się, że nasze starania i zaangażowanie pracowników zaowocowało niezwykle istotnym dla nas wyróżnieniem – certyfikatem ISO 50001, który potwierdza nasze zrównoważone zarządzanie energią – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR Lidl Polska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij