Orlen wprowadza nową markę i otwiera własne punkty sprzedaży detalicznej

Orlen wprowadza nową markę i otwiera własne punkty sprzedaży detalicznej

PKN Orlen ma w planach zbudowanie nowych formatów sprzedaży detalicznej pod marką „Orlen w ruchu”, które dostępne będą poza stacjami paliw. Jednocześnie koncern zaangażuje się w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich, stawiając własne automaty paczkowe.

Pierwsze formaty sprzedaży detalicznej poza stacjami Orlen zostaną uruchomione jeszcze w tym półroczu. Natomiast we wrześniu tego roku klientom udostępniona zostanie usługa „Orlen Paczka”, obejmująca zarówno maszyny paczkowe, jak i punkty do nadawania i odbierania paczek (PUDO).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczno-sklepowe. W formacie A Orlen udostępni ok. 20-metrowe obiekty, natomiast w formacie B ok. 60-70-metrowe obiekty, zarówno wolnostojące, jak też zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych. Powstaną również kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Zostaną one udostępnione w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach.

Natomiast automaty paczkowe będą zlokalizowane na stacjach paliw Orlen, przy wybranych lokalizacjach Ruchu oraz w innych atrakcyjnych miejscach, dostępnych 24/7. Klienci będą mogli korzystać z automatów paczkowych w łatwy i intuicyjny, a zarazem bezpieczny sposób – w tym celu PKN Orlen udostępni aplikację mobilną.

Docelowo PKN Orlen udostępni klientom możliwość odbioru i nadań przesyłek w ponad 10 tys. punktów. Do końca tego roku korzystać będzie można w sumie już z ponad 5,5 tys. punktów sieci. W kolejnych latach koncern planuje jej dalszą, intensywną rozbudowę.

Jednocześnie rozwijane będą kioski Ruchu, których obecnie jest ok. 1200. Do końca roku zostanie uruchomione kolejnych 100. 

PS

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zgodził się na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen. „Transakcja nie zagraża konkurencji na żadnym z badanych rynków”.

PS2

Dom mediowy Sigma Bis, którego właścicielami są PKN Orlen i PZU, we wrześniu br. rozpoczął obsługę mediową PZU. Natomiast w grudniu 2020 roku do grona klientów firmy dołączył koncern FoodCare, właściciel takich marek jak Frugo czy Gellwe.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij