Amazon sercem z ratownikami

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Amazon sercem z ratownikami

Pracownicy Amazon postanowili okazać wdzięczność osobom, dla których ostatni rok był pełen wyjątkowo ciężkich doświadczeń. Mowa o ratownikach medycznych, którzy, oprócz ciepłych słów, otrzymali od pracowników Amazon również sprzęt, który wyposaży 11 stacji pogotowia ratunkowego.

Na pierwszej linii frontu walki z pandemią znaleźli się, między innymi, ratownicy medyczni, ratując życie chorych i udzielając pomocy najbardziej potrzebującym. Według danych z 2019 roku, w Polsce pracuje ponad 10,3 tys. ratowników medycznych. W zderzeniu z pandemią, ta liczba okazała się zdecydowanie niewystarczająca.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Czas pandemii jest dla nas niezwykle trudny. Nie tylko z powodu wyjazdów do potrzebujących w pełnym odzieniu ochronnym, który utrudnia nam ruch i pracę. Niestety w służbie ratunkowej brakuje obsady, przez co musimy pracować na kilka zmian, w różnych stacjach pogotowia. Sprawia to, że jesteśmy zbyt obciążeni obowiązkami i przemęczeni – mówi Kamil Wyrzykowski, z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Amazon po raz kolejny podejmuje aktywności, które mają na celu pomoc w reagowaniu na bieżące potrzeby społeczności wynikające z pandemii COVID-19. W 2020 roku, firma przekazała na ten cel łącznie ponad 4,5 mln złotych. Tym razem podarowała 11 lokalnym stacjom pogotowia ratunkowego m.in. sprzęt AGD i meble o wartości ponad 100 000 zł. Dodatkowo, w podziękowaniu za ciężką pracę, pracownicy zatrudnieni w centrach logistycznych Amazon w Sosnowcu, Gliwicach, Pawlikowicach k. Łodzi, Sadach k. Poznania, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich i Okmianach k. Wrocławia osobiście przekazali niemal 1200 ratownikom medycznym słodkie upominki oraz osobiste życzenia.

– To był niewyobrażalnie ciężki rok dla pracowników służby zdrowia. Chcemy pokazać, że widzimy ich zaangażowanie i doceniamy każdy dzień ich pracy. Podczas gdy miliony ludzi na świecie będą celebrować Walentynki w towarzystwie najbliższych, ratownicy medyczni będą w pracy, ratując czyjeś życie. Chcemy, żeby wiedzieli, że o nich myślimy i podziwiamy poświęcenie, z jakim wykonują swój zawód w tym bardzo trudnym czasie. I dlatego postanowiliśmy im ten czas też trochę umilić – mówi Paweł Rezacz, pracownik Amazon.

Każda z 11 lokalnych stacji pogotowia ratunkowego otrzymała sprzęty, które mają służyć ratownikom. Wśród nich znalazło się zarówno wyposażenie medyczne, jak pulsometry, ale również meble wypoczynkowe, czajniki czy ekspresy do kawy.

– Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. Otrzymany od Amazon sprzęt doposaży nasze pomieszczenia socjalne, ułatwi odgrzanie jedzenia, przygotowanie kawy, herbaty czy też szybkie pranie i wysuszenie odzieży – dodaje Leszek Wyrzykowski, z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij