Ars Thanea współautorem strony internetowej filmu „Noe – wybrany przez Boga”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ars Thanea współautorem strony internetowej filmu „Noe – wybrany przez Boga”

28 marca br. odbyła się premiera najnowszego filmu Darrena Aronofsky'ego, reżysera takich znanych tytułów jak „Czarny łabędź”, „Zapaśnik”, „Requiem dla snu”. W warszawskim studio Ars Thanea oraz w londyńskim Hi-ReS! przygotowywano stronę internetową filmu.

Strona www.noahmovie.com/theark (wersja polskojęzyczna: www.noe-film.pl/arka) została zaprojektowana na planie arki Noego. Użytkownik porusza się po 3-piętrowym, obiekcie, w którym odkrywa kolejne treści – fragmenty filmu, fotosy z planu, kadry z filmu itd. Przestrzeń arki została odtworzona w 3D.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W przeciwieństwie do większości powstających dziś filmów gatunku, w których scenografię w dużej mierze stanowi CGI, arka jako obiekt zdjęciowy została w znacznej mierze zbudowana na planie filmu. Fakt ten stanowił spore wyzwanie. „Nie było gotowego odwzorowania tej przestrzeni w 3D, całość należało przenieść do środowiska graficznego na podstawie referencji – zdjęć z planu oraz projektów architektonicznych. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że realizacja strony pokryła się z produkcją filmu. Wobec tego wszystkie referencje były fragmentaryczne, dotyczyły obiektów nieukończonych – mówi Marcin Molski, Production Director w Ars Thanea.

Zadaniem 16-osobowego zespołu, który przez 2,5 miesiąca pracował nad projektem, było maksymalne zbliżenie się do świata filmowego. Oznaczało to także uwzględnienie takich aspektów jak ruch kamery (tj. możliwy do wykonania za pomocą dostępnych środków technicznych), światło (faktyczne filmowe źródła światła na planie) oraz korekcja barwna. W przypadku tego ostatniego aspektu musiano polegać na generalnych założeniach, ponieważ w momencie prac nad stroną nie było oczywiście ostatecznej korekcji kolorystycznej filmu.

Całość projektu jest nadzorowana bezpośrednio przez Paramount Pictures, producenta filmu. Współpraca z jednym z majors, jak potocznie określa się największe wytwórnie w USA jest bardzo profesjonalna ale i też obwarowana klauzulą tajności.

 

Strona filmu „Noe – wybrany przez Boga” to nie pierwsza realizacja zespołu Ars Thanea na potrzeby świata filmu. Agencja współpracowała już m.in. ze Studiem Pixar przy realizacji strony „Potwornego uniwersytetu”. W AT zrealizowano stronę do filmu krótkometrażowego „Things Fall Apart” w reżyserii Rona Chiu.

Zespół z Ars Thanea stoi także za szeroko nagradzanymi kreacjami dla HBO Asia.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij