Kobiety są siłą na TikToku! – udowadniają to najnowsze badania

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kobiety są siłą na TikToku! – udowadniają to najnowsze badania

TikTokerki są dla młodych kobiet w Polsce inspiracją do próbowania nowych rzeczy oraz podejmowania wyzwań, wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez instytut badawczy SW Research na zlecenie platformy. Potwierdza to również znana polska TikTokerka kulinarna – Lena Gryszko.

Nie tylko moda i uroda, ale także kariera i rozwój osobisty!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad połowa polskich respondentek (51%) twierdzi, że konta kobiet, które obserwują na TikToku są dla nich inspiracją do robienia nowych rzeczy czy podejmowania wyzwań. Najchętniej sięgają po treści dotyczące mody (75,6%) i urody (72,4%), choć nie tylko. Młode kobiety poszukują na TikToku również inspiracji dotyczących rozwoju osobistego (62,7%) i kariery (47%).

TikTok zyskał na popularności w czasie pandemii

– TikTok jest miejscem, gdzie każda kobieta może wyrażać siebie bez uprzedzeń, kompleksów, w sposób całkowicie naturalny i autentyczny, czerpiąc przy tym dużo radości. Bez względu na role jakie pełnią nasze niezwykłe użytkowniczki na co dzień, w życiu prywatnym i zawodowym, wszystkie spotykają się na TikToku, aby się rozerwać i wzajemnie inspirować. Jest to jeszcze wyraźniej widoczne w czasie pandemii, w trakcie której aż 62% polskich użytkowniczek zwiększyło liczbę obserwowanych profili na TikToku, a przy tym 58,3% deklaruje, że w takim samym stopniu śledzą konta polskie co zagraniczne. Około jednej trzeciej (27,9%) Polek na TikToku ogranicza się jedynie do śledzenia głównie polskich twórców – powiedziała Sylwia Chada, dyrektor generalna TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Polki na TikToku są zdecydowane i pewne siebie

Jak pokazują badania konsumenckie* użytkowniczki TikToka w Polsce są prawie dwa razy (1,9x) bardziej skłonne do próbowania nowych rzeczy w porównaniu do użytkowniczek innych platform społecznościowych a także wykazują większą gotowość do szybkiego podejmowania decyzji (1,64x). Polskie użytkowniczki TikToka otwarcie poruszają tematy, które mogłyby wydawać się niekomfortowe – są one bardziej skłonne (1,58x), by mówić np. o swoim zdrowiu psychicznym, co pokazuje, że społeczność na TikToku jest otwarta i inkluzywna.

– TikTok to miejsce, które pozwala inspirować innych. Widzę to także na swoim przykładzie – śmiało mogę przyznać, że w momencie, gdy podzieliłam się informacją o stworzeniu przez mnie kanału na TikToku, zachęciłam inne osoby to tworzenia na platformie własnych filmów. Często otrzymuję prośby o podzielenie się wskazówkami, jak tworzyć treści na TikToka i rozwijać swój profil. Jednak zdecydowanie najbardziej motywujące jest to, gdy otrzymuję powiadomienie, gdy ktoś przetestował mój przepis i udostępnił go u siebie – mówi Lena Gryszko, polska TikTokerka kulinarna.

Lena dzieli się także radą jak przełamać swoje bariery przed tworzeniem i publikowaniem treści na platformie „Należy przestać o tym myśleć i po prostu to zrobić. Sama kiedyś miałam ogromne opory przed pokazywaniem siebie w filmach. Obawiałam się jak odbiorą mnie inni, jak mnie ocenią. Aż w końcu zaczęłam stopniowo przełamywać ten strach i małymi krokami prezentowałam siebie na TikToku. I muszę przyznać, że wpłynęło to pozytywnie nie tylko na rozwój mojego profilu na platformie, lecz także na mnie samą”.

*w porównaniu z grupą kobiet 16+ z innych mediów społecznościowych (GWI Poland | Waves: Q1 2020, Q2 2020, Q3 2020, Q4 2019)

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij