Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się – ale bez zagranicznych kibiców

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się – ale bez zagranicznych kibiców

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą na nowych zasadach – podczas wydarzenia na widowni nie będą mogli zasiąść zagraniczni kibice.

Krótko po wybuchu pandemii koronawirusa organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio ogłosili, że wydarzenie zostanie przeniesione na przyszły rok. Mimo iż w dalszym ciągu świat walczy z epidemią, a zachorowania zdają się wcale nie maleć, pod koniec lipca br. odbędzie się długo wyczekiwana olimpiada. Z paroma wyjątkami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Agencja Kyodo News, powołując się na rządowe źródła, przekazała bowiem informacje, że wśród organizatorów Igrzysk trwają rozmowy, aby podczas wydarzenia zostały zamknięte granice kraju. Oznacza to więc, że widowisko sportowe będą mogli oglądać wyłącznie mieszkańcy Tokio i okolic. 

Nie są to jeszcze oficjalne informacje, ostateczne deklaracje mają paść pod koniec marca. Jak jednak pokazuje sondaż przeprowadzony przez magazyn „Yomiuri”, zamknięcia granic chce bowiem ponad trzy czwarte Japończyków. Natomiast ponad połowa badanych uważa, że olimpiada powinna się odbyć przy całkowicie zamkniętych trybunach.

Niektóre japońskie portale podają, że organizatorzy prawdopodobnie będą chcieli uchylić zakaz dla niektórych kibiców ściśle związanych z firmami sponsorującymi Igrzyska. 

PS

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio położyli duży nacisk na ekologię – sportowcy będą spali na tekturowych łóżkach, które po zakończeniu wydarzenia zostaną poddane recyklingowi. Natomiast medale, które zostaną wręczone zwycięzcom, zostały wykonane z recyklingowanych elektrośmieci. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij