Inspired by Frida Kahlo: Medicine stworzyło kolekcję w hołdzie dla słynnej artystki

Inspired by Frida Kahlo: Medicine stworzyło kolekcję w hołdzie dla słynnej artystki

„Inspired by Frida Kahlo” to nowa kolekcja polskiej marki Medicine, która jest zarazem hołdem złożonym popularnej, meksykańskiej artystce. Znajdziemy w niej ubrana pełne kolorów i charakterystycznych wzorów.

Medicine już nie pierwszy raz czerpie inspirację z szeroko pojętej sztuki w swoich kolekcjach. Niedawno polska marka zaprezentowała nową linię, która była hołdem złożonym najpopularniejszemu artyście sztuki ulicznej – Banksy’emu. Teraz brand przygotował kolekcję inspirowaną twórczością Fridy Kahlo.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak zauważa marka, w malarstwie artystki dominują mocne kolory i można dostrzec emocje, które nawiązują do bardzo intensywnego życia, które wiodła. Choć Kahlo słynie głównie z autoportretów, to jej sztuka ma bardzo wiele nawiązań do kultury meksykańskiej. Wszystkie te elementy znalazły się w kolekcji Medicine. 

W kolekcji „Inspired by Frida Kahlo” znajdziemy więc pełne kolorów i charakterystycznych wzorów bluzy, t-shirty, sukienki, a także chusty i opaski, nawiązujące stylem do meksykańskiej malarki. 

PS

Gdańskie Muzeum Narodowe wprowadziło do sprzedaży stylowe maseczki wielokrotnego użytku, na których znalazły się fragmenty słynnych eksponatów znajdujących się w obiekcie.

PS2

W ubiegłym roku Vans ogłasił wspólny projekt z jednym z czołowych muzeów świata, Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). W ramach współpracy powstała kolekcja inspirowana sztuką.

PS3

Natalia Rak i Beata Śliwińska Barrakuz zaprojektowały swoje własne kolekcje ubrań dla marki Medicine. W ramach ich promocji artystki stworzyły barwne murale w Krakowie i Warszawie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij