Klucz imbusowy jako latarka i dron jako obraz, czyli sztuka użytkowa według marki IKEA

Klucz imbusowy jako latarka i dron jako obraz, czyli sztuka użytkowa według marki IKEA

IKEA zaprezentowała 6. już edycję swojej kolekcji Art Event, która wyzwala ciekawość i przykuwa uwagę, a także pozwala spojrzeć na otaczające nas rzeczy w innowacyjny sposób.

Kolekcja Art Event została po raz pierwszy zaprezentowała w 2015 roku. Wówczas IKEA podjęła pierwszą współpracę z artystami z całego świata, takimi jak Carolina Falkholt oraz Eko Nugroho. Ich zadaniem było uczynienie sztuki dostępnej i przystępnej dla każdego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Czy im się udało? Na to wygląda, bowiem marka już od sześciu lat łączy siły z międzynarodowymi artystami, którzy pozwalają spojrzeć na otaczające nas rzeczy w nowy, ciekawy sposób. 

W tym roku marka zaprezentowała kolejną edycję swojej kolekcji – tym razem do współpracy zaprosiła takich artystów, jak Daniel Arsham (Nowy Jork), Sabine Marcelis (Rotterdam) i Stefan Marx (Berlin).

W efekcie powstała seria artykułów, które doskonale wszyscy znamy, lecz artyści całkowicie zmienili ich dotychczasowe zastosowanie. Tym samym klucz imbusowy stał się dużą lampą stołową oraz latarką, natomiast dron został umieszczony w gablocie, niczym obraz. Artystka Sabine Marcelis znalazła za to coś fascynującego w przecięciu powierzchni i przeniosła ten prosty gest na oprawę lamp, zaś zaprojektowany przez Stefana Marxa wazon oraz pled przywołują emocje za sprawą umieszczonych na nich fraz.

Limitowana kolekcja będzie dostępna w sklepach IKEA i online na IKEA.pl od 1 kwietnia 2021 roku.

PS

Użyteczność to przyszłość branży marketingowej – przykładem może być aplikacja, która pomogła ograniczyć liczbę wypadków drogowych z udziałem osób słuchających muzyki w słuchawkach.

PS2

Modernizacja fasadowa, odnowienie szyldu baru mlecznego i kratek wentylacyjnych – podczas festiwalu Biennale Sztuki Miejskiej w 2018 roku w przestrzeni miejskiej Gdyni powstały nowe użyteczne realizacje artystyczne.

PS3

W 2019 roku brytyjski oddział marki IKEA zaprezentował całkowicie darmow i ekologiczną kolekcję zatytułowaną Lagom, za pomocą której brand chce zachęcić swoich klientów do upcyklingu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij