„Tak. Pomagam!": Zbiórka żywności w sklepach Lidl w całej Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Tak. Pomagam!

W piątek oraz w sobotę, 19 i 20 marca 2021 r. rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!" organizowana przez Caritas Polska. W akcji weźmie udział 500 sklepów sieci Lidl Polska w całej Polsce.

Zbiórki żywności to już niemal nieodłączny element przedświątecznej tradycji Lidl Polska. I tym razem, sieć postanowiła włączyć się do pomocy tym najbardziej potrzebującym. Już w najbliższy piątek oraz sobotę, 19 i 20 marca w 500 sklepach odbędzie się zbiórka żywności organizowana przez Caritas Polska. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W sklepach, tuż za linią kas, zostaną ustawione oznakowane kosze na żywność, a komunikaty w systemie nagłośnienia będą przypominały o możliwości wsparcia osób potrzebujących. Obiekty zostały również zaopatrzone w plakaty informujące o zbiórce.

Najpotrzebniejsze artykuły

Klienci zachęcani są do przekazywania artykułów o długim terminie przydatności, takich jak: mleko UHT, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze, a także środki czystości. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w postaci paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

 – Z Lidlem współpracujemy już od wielu lat. Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli razem zorganizować zbiórkę żywności. Dzięki niej będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym: osobom starszym, ubogim, a także pozostałym podopiecznym Caritas. Chcielibyśmy, aby paczki z zebraną żywnością trafiły do jak największej liczby osób, dlatego cieszymy się, że skala zbiórki w sklepach Lidl Polska jest tak duża i weźmie w niej udział aż 500 sklepów w całej Polsce – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Współpraca z Caritas

Lidl Polska już od wielu lat współpracuje z Caritas Polska. Oprócz organizowania zbiórek żywności, aktywnie bierze udział w Programie „Spiżarnia Caritas” mającym na celu ograniczenie marnowania żywności i jednoczesne wsparcie osób potrzebujących pomocy żywnościowej. 

W ramach uczestnictwa w tym programie, w 2020 roku, sieć przekazała na rzecz podopiecznych Caritas kilkadziesiąt ton żywności i kilkanaście ton produktów kosmetyczno-chemicznych. 

Pełna lista sklepów biorących udział w zbiórce znajduje się tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij