Robert Kubica w serii wyścigów European Le Mans Series pojedzie na oponach Goodyear

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Robert Kubica w serii wyścigów European Le Mans Series pojedzie na oponach Goodyear

Robert Kubica, najsłynniejszy polski kierowca wyścigowy, rozpoczął niedawno przygotowania do nowego programu wyścigowego w Europejskiej Serii Le Mans (ELMS), gdzie będzie startował w tym sezonie w barwach zespołu WRT na oponach Goodyear.

36-letni krakowianin rozpoczyna swój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych, startując prototypowym samochodem Oreca 07 Gibson w najwyższej klasie mieszanych wyścigów długodystansowych w Europie – ELMS.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To pierwszy sezon Kubicy, w którym będzie dzielił samochód z innymi kierowcami, ponieważ w każdym zespole w czterogodzinnym wyścigu startuje po trzech kierowców. Na początku tego miesiąca Kubica rozpoczął przygotowania do sezonu od testów na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Kubica zasłynął jako pierwszy polski kierowca w Formule 1 w latach 2006-2010, ale uległ poważnej kontuzji podczas rajdu w 2011 roku. Po rekonwalescencji kontynuował rajdową karierę w Rajdowych Mistrzostwach Świata przez kilka lat przed krótkim powrotem do Formuły 1 w 2019 roku.

Goodyear dostarcza opony do kategorii LMP2

W tym roku, w ramach programu ELMS, Kubica wraz z belgijskim zespołem WRT weźmie udział w wyścigach długodystansowych na torach Formuły 1 w Hiszpanii, Austrii, Francji, Włoszech, Belgii i Portugalii. Goodyear dostarczy opony do każdego samochodu w klasie LMP2, w której spodziewany jest występ ponad 15 pojazdów. Prototypy LMP2 to specjalnie skonstruowane samochody wyścigowe przeznaczone do wyścigów długodystansowych, generujące moc około 560 KM.

Goodyear wystartował w ELMS w 2020 r. w bezpośredniej rywalizacji z konkurencyjnymi markami opon, ale później otrzymał kontrakt na wyłączność dostaw na sezon 2021 i kolejne. Dotyczy to również klasy LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC), która jest postrzegana jako ‘awans’ w stosunku do ELMS i prowadzi zespoły do wyścigów na całym świecie, w tym do słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

W ubiegłym sezonie samochody wyposażone w opony Goodyear wygrały dwa wyścigi WEC oraz zajęły drugie i trzecie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, do którego marka powróciła po 14 latach nieobecności.

– Robert jest jednym z największych polskich talentów w sportach motorowych, dlatego cieszymy się, że tak doświadczony zawodnik dołączył do Europejskiej Serii Le Mans. Mamy nadzieję, że współpraca z jego zespołem, w ramach kategorii LMP2, w której Goodyear będzie wyłącznym dostawcą opon, dostarczy nam cennych informacji w dalszym rozwoju naszych opon wyścigowych. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu Europejskiej Serii Le Mans – powiedziała Marta Kosyra, consumer brand marketing manager EEN w Goodyear Polska.

Robert Kubica rozpocznie sezon w ELMS 18 kwietnia od 4-godzinnego wyścigu w Barcelonie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij