„JednaPlaneta.JednoŻycie. Odpady” – trzecia odsłona projektu środowiskowego „Gazety Wyborczej”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„JednaPlaneta.JednoŻycie. Odpady” – trzecia odsłona projektu środowiskowego „Gazety Wyborczej”

Walka ze śmieciami to jedno z największych wyzwań ekologicznych, z jakim musi zmierzyć się człowiek – dlatego to właśnie kwestia odpadów, po zagadnieniach związanych z wodą i powietrzem, stała się głównym tematem projektu środowiskowego „Gazety Wyborczej”.

W czerwcu 2020 r. „Gazeta Wyborcza” rozpoczęła projekt „JednaPlaneta.JednoŻycie - patrzymy w przyszłość, ale działamy tu i teraz”. To cykl, w którym dziennikarze oraz eksperci piszą o wiszącej grożącej nam katastrofie klimatycznej. Jednocześnie szukają rozwiązań, które obywatel, firma czy samorząd mogą wdrożyć, aby sprostać środowiskowym wyzwaniom – zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Tematem pierwszej odsłony cyklu „JednaPlaneta.JednoŻycie” była woda i wyzwania środowiskowe z nią związane. Druga edycja projektu, trwającego od listopada 2020 r. do marca 2021 r. dotyczyła powietrza, w tym smogu i Zielonego Nowego Ładu Unii Europejskiej – najważniejszego w ostatnich dekadach projektu ekologicznego w Europie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dziś, 8 kwietnia 2021 r. ruszyła kolejna odsłona akcji, której tematem przewodnim są odpady. Przez kolejne trzy miesiące dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą zastanawiać się z ekspertami m.in. nad plastikiem – jego wszechobecnością, produkcją i skutkami dla zdrowia, recyclingiem szkła czy drewna. Sprawdzą również, jak wygląda ranking opakowań pod względem ich wpływu na środowisko oraz ile odpadów produkuje w tej chwili statystyczny Polak; opowiedzą o ekoprojektowaniu, czyli o tym jak projektować świat, żeby marnować jak najmniej surowców oraz wytłumaczą jak działa gospodarka obiegu zamkniętego.

Materiały ukazujące się w ramach cyklu „JednaPlaneta.JednoŻycie. Odpady” będzie można czytać na tradycyjnych łamach dziennika oraz na stronie akcji - w serwisie Wyborcza.pl: tutaj.

Partnerami tej edycji projektu są: LPP S.A. i Grohe.

Projekt „JednaPlaneta.JednoŻycie” wspiera promocja w prasie („Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), w internecie (Wyborcza.pl, Facebook i Instagram) oraz newsletterach serwisu Wyborcza.pl. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół działu marketingu i reklamy „Gazety Wyborczej”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij