Papierowe żonkile na outdoorowych nośnikach Warexpo z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Papierowe żonkile na outdoorowych nośnikach Warexpo z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia br. przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Specjalnie na tę okazję firma Warexpo przygotowała niekonwencjonalne nośniki outdoorowe, z których mieszkańcy Warszawy mogą odczepić papierowe żonkile, aby przypiąć je do ubrań jako symbol pamięci o bohaterach powstania.

Dzisiaj przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, już po raz dziewiąty, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną pod hasłem „Żonkile”. Jej głównym celem jest rozpowszechnianie symbolu żonkila jako symbolu szacunku oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym roku do akcji postanowiła włączyć się firma Warexpo, która przygotowała niestandardowe nośniki outdoorowe. Na nich zaś znajdują się żółte, papierowe żonkile, które mieszkańcy Warszawy przypiąć do swoich ubrań, jako symbol pamięci o bohaterach i bohaterkach powstania. 

Nośniki outdoorowe z żółtymi żonkilami znaleźć można w pięciu lokalizacjach w Warszawie:

  • Rondo Waszyngtona / Stadion
  • Marszałkowska / Hoża
  • Al. Solidarności / Żelazna
  • Pl. Wilsona / Krasińskiego
  • Puławska / Różana

zdjęcia: facebook.com/warexpo

PS

Podobną akcję zorganizowano w 2018 roku z okazji Święta Niepodległości. W Warszawie na pl. Unii Lubelskiej na zabytkowym słupie ogłoszeniowym przytwierdzone były biało-czerwone kokardy, które każdy mógł wziąć i przypiąć do kurtki czy płaszcza.

PS2

Zmiana przyzwyczajeń nie jest łatwą sztuką. Podobnie jak przełamanie stereotypu, że śmieci to temat brudny i trudny. Kampania miasta Warszawy realizowana m.in. na nośnikach Warexpo pokazuje, że do segregacji odpadów i recyklingu można podejść estetycznie i z pomysłem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij