Papierowe żonkile na outdoorowych nośnikach Warexpo z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Papierowe żonkile na outdoorowych nośnikach Warexpo z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia br. przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Specjalnie na tę okazję firma Warexpo przygotowała niekonwencjonalne nośniki outdoorowe, z których mieszkańcy Warszawy mogą odczepić papierowe żonkile, aby przypiąć je do ubrań jako symbol pamięci o bohaterach powstania.
O autorze
1 min czytania 2021-04-19

Dzisiaj przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, już po raz dziewiąty, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną pod hasłem „Żonkile”. Jej głównym celem jest rozpowszechnianie symbolu żonkila jako symbolu szacunku oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

W tym roku do akcji postanowiła włączyć się firma Warexpo, która przygotowała niestandardowe nośniki outdoorowe. Na nich zaś znajdują się żółte, papierowe żonkile, które mieszkańcy Warszawy przypiąć do swoich ubrań, jako symbol pamięci o bohaterach i bohaterkach powstania. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Nośniki outdoorowe z żółtymi żonkilami znaleźć można w pięciu lokalizacjach w Warszawie:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  • Rondo Waszyngtona / Stadion
  • Marszałkowska / Hoża
  • Al. Solidarności / Żelazna
  • Pl. Wilsona / Krasińskiego
  • Puławska / Różana

zdjęcia: facebook.com/warexpo

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Podobną akcję zorganizowano w 2018 roku z okazji Święta Niepodległości. W Warszawie na pl. Unii Lubelskiej na zabytkowym słupie ogłoszeniowym przytwierdzone były biało-czerwone kokardy, które każdy mógł wziąć i przypiąć do kurtki czy płaszcza.

PS2

Zmiana przyzwyczajeń nie jest łatwą sztuką. Podobnie jak przełamanie stereotypu, że śmieci to temat brudny i trudny. Kampania miasta Warszawy realizowana m.in. na nośnikach Warexpo pokazuje, że do segregacji odpadów i recyklingu można podejść estetycznie i z pomysłem.