Niemiecki startup stworzył rękawiczki do zmiany podpasek i tamponów – w internecie zawrzało

Niemiecki startup stworzył rękawiczki do zmiany podpasek i tamponów – w internecie zawrzało

Niemiecki startup Pinky Gloves wpadł na dość nietypowy pomysł stworzenia rękawiczki do zmiany tamponów czy podpasek. Twórcy jednak znacznie minęli się z potrzebami kobiet, w związku z czym wokół ich produktu wybuchła burza w internecie.

Założycielami Pinky Gloves są dwaj przyjaciele z wojska, którzy – jak sami zapewniali – chcieli stworzyć produkt będący z założenia pomocą dla kobiet podczas miesiączki. W ten sposób powstały „innowacyjne” różowe rękawiczki do zmiany podpasek i tamponów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Te jednak nie do końca spodobały się grupie docelowej produktu – czyli kobietom. Internautki przede wszystkim zwróciły uwagę na fakt, że do zmiany podpasek czy tamponów wystarczy… zwykła chusteczka, czy też papier toaletowy, aby cały „proces” odbył się w sposób higieniczny i czysty. Więc kupowanie rękawiczek do czynności, którą powtarza się nawet kilka razy dziennie jest zwyczajnie bez sensu. 

Jeszcze innym nie spodobał się sam kolor rękawiczki – różowy, bo przecież produkt kierowany jest do kobiet. 

Generalnie pod postami startupu w social mediach na próżno szukać pozytywnych komentarzy na temat ich produktu. W efekcie twórcy Pinky Gloves opublikowali na swoim instagramowym profilu filmik, w którym odnieśli się do kontrowersji, jakie narodziły się wokół rękawiczek. Jednocześnie przyznali, że „nie podeszli do tematu na poważnie i nie uwzględnili w pełni różnych opinii”. Ich oświadczenie pojawiło się również na stronie internetowej marki.

Ostatecznie twórcy startupu zdecydowali się wstrzymać sprzedaż swojego produktu.

PS

W ubiegłym roku szkocki rząd przyjął ustawę, na mocy której mieszkanki kraju będą miały dostęp do darmowych środków higieny osobistej. Zabiegała o to Monika Lennon ze Szkockiej Partii Pracy, która do parlamentu trafiła w 2016 roku.

PS2

Pantone nawiązało współpracę ze szwedzką marką Intimina i ogłosiło wprowadzenie nowego koloru, który nosi nazwę „okres”. W ramach wspólnej inicjatywy obie firmy zwracają uwagę na problem tabuizacji miesiączki.

PS3

Miesiączka była, jest i jeszcze przez jakiś czas będzie tematem tabu. Marka Bodyform, sprzedająca podpaski, tampony i wkładki higieniczne w Wielkiej Brytanii próbuje zmienić podejście do problemu. 

PS4

Dom z biżuterią Fine Hearts on Fire i Jade Trau, wraz ze słynną aktorką Amber Rose, stworzyły bardzo unikatową biżuterie przeznaczoną do przechowywania tamponów, które w wielu państwach na świecie podlegają opodatkowaniu. Kampania podkreśla, że dla wielu kobiet miesiączka jest luksusem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij