Koncern Unilever stworzył dezodorant z myślą o osobach niepełnosprawnych

Koncern Unilever stworzył dezodorant z myślą o osobach niepełnosprawnych

Prawdopodobnie już wkrótce na rynku pojawi się nowy dezodorant o nazwie Degree Inclusive, który koncern Unilever zaprojektował z myślą o osobach niepełnosprawnych – dzięki specjalnej pokrywce i wbudowanym uchwytom produkt można otworzyć jedną ręką.

Przy pracy nad dezodorantem Degree Inclusive koncern Unilever ściśle współpracował z osobami niepełnosprawnymi, aby dogłębnie poznać ich potrzeby, a także zrozumieć, z jakimi problemami zmagali się przy codziennej higienie i pielęgnacji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzięki temu firmie udało się zaprojektować prototyp dezodorantu, który został stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych. Przede wszystkim – pokrywka opakowania posiada haczyk, dzięki czemu można ją łatwo zdjąć i zawiesić, natomiast magnetyczne zamknięcie ułatwia założenie jej z powrotem. 

Ponadto, opakowanie dezodorantu posiada specjalne uchwyty z boku, dzięki czemu trzymanie produktu nie powinno sprawiać problemu. Dodatkowo Unilever zadbał o dodanie  łatwego i intuicyjnego aplikatora, a także etykiety w języku Braille'a z myślą o osobach niewidomych. 

Prototyp dezodorantu Degree Inclusive jest na tę chwilę w fazie testów i cały czas trwają prace nad udoskonaleniem produktu. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy wejdzie do sprzedaży.

PS

Marka Tommy Hilfiger zaprezentowała nową kolekcję w ramach linii Tommy Hilfiger Adaptive, która została stworzona z myślą o dzieciach i dorosłych żyjących z niepełnosprawnością. W jej ramach codzienne ubrania wzbogacono o funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają samodzielne zakładanie.

PS2

„Ubrania bez ograniczeń” – tak brzmi hasło polskiej, rodzinnej marki Funwear, która tworzy odzież, by ułatwić ubieranie się osobom z niepełnosprawnościami.

PS3

We współpracy z organizacjami Milbat i Access Israel, w marcu 2019 roku IKEA zaprezentowała projekt „ThisAbles”, w ramach którego stworzono linię produktów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij