Centrum GovTech zaprasza na konferencję poświęconą wsparciu branży gier i kreatywnej w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Centrum GovTech zaprasza na konferencję poświęconą wsparciu branży gier i kreatywnej w Polsce

Konferencja organizowana przez Centrum GovTech, przy współpracy z Gameset odbędzie się 29 maja 2021 roku o 11:00 na kanałach komunikacyjnych Centrum GovTech – Facebook i YouTube. Konferencja będzie przestrzenią do debaty na temat wsparcia twórców oraz rozwojowi branży kreatywnej i towarzyszy kampanii Esportowy Turniej Polski.

W zakończonym 16 maja turnieju wyłoniono najlepszych polskich graczy w tytuły Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz szachy online. Kampania Centrum GovTech ma na celu promocję użycia sztucznej inteligencji w dziedzinach kreatywnych i informowanie o innowacjach technologicznych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy roli edukacji w rozwoju branży gamingowej i jej przyszłości, wsparcia i finansowania polskich twórców. Poruszony zostanie temat udziału administracji publicznej i roli państwa w sektorze branży kreatywnej. Szczegółowy program konferencji znaleźć można na stronie www gov.pl/konferencjaEsportowyTurniejPolski.

Esportowy Turniej Polski uzyskał honorowy patronat Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pana profesora Piotra Glińskiego. Partnerem Głównym turnieju Counter-Strike: Global Offensive oraz szachowego był Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Za realizację turnieju odpowiada agencja Gameset (grupa LTTM).

– Polska ma niezaprzeczalnie wysoki potencjał drzemiący w branży twórców gier oraz całym sektorze kreatywnym. Tysiące osób codziennie oddaje się pasji tworzenia gier. Centrum GovTech łączy administrację publiczną z innowacyjnymi oraz dynamicznie rozwijającymi się sektorami. Konferencja to start szerokiego dialogu na temat stanu polskiego gamedev oraz esportu, lecz przede wszystkim przestrzeń do debaty na rozwojem branży i utrwaleniem go w przyszłości – mówi Tomasz Topolewski, menedżer projektów w Centrum GovTech.

– Konferencja z udziałem ekspertów reprezentujących różne obszary sektora kreatywnego, w tym nowoczesnych technologii, to ważny głos w dyskusji na temat możliwości rozwoju konkurencyjności polskich przedsiębiorstw – powiedziała Aida Bella, dyrektor biura rzecznika prasowego Totalizatora Sportowego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij