Botanica by Air Wick i WWF chronią łąki kwietne

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Botanica by Air Wick i WWF chronią łąki kwietne

W tym tygodniu wystartowała nowa kampania wizerunkowa Botanica by Air Wick i WWF, w ramach której marka z portfolio Reckitt będzie działać na rzecz ochrony łąk kwietnych. Za stworzenie strategii, przygotowanie i realizację koncepcji kreatywnej odpowiada agencja Havas Warsaw. Kampania obejmuje komunikację w Internecie.


W kampanii postanowiono zwrócić uwagę konsumentów na problem związany ze spadkiem różnorodności biologicznej, przejawiający się olbrzymią ilością zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w Polsce. W kreacji przedstawiono również gatunki, które już bezpowrotnie wyginęły. Rozwiązaniem tego problemu jest m.in. ochrona łąk, gdyż jedna łąka może być domem dla nawet 300 gatunków roślin i zwierząt. Botanica by Air Wick przy wsparciu WWF planuje stworzyć obszary chronione, aby podarować łąki naturze na zawsze i w ten sposób przyczynić się do ochrony bioróżnorodności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Botanica wspiera finansowo WWF w działaniach na rzecz ochrony i odbudowy kluczowych siedlisk łąkowych na całym świecie. W Polsce Botanica by Air Wick przeznaczy 500 tys. zł rocznie na projekt ochrony łąk kwietnych. Współpraca potrwa 3 lata.

– Jeśli myślimy o ochronie gatunków, to najczęściej mamy przed oczami lasy albo oceany i duże ssaki. Ale to przecież tylko niewielki obraz bioróżnorodności. Botanica by Air Wick próbuje zwrócić uwagę, że równie ważnym ekosystemem są łąki, o których rzadko myślimy w kontekście ochrony bogactwa natury. Tymczasem na jednej łące może żyć aż 300 różnych gatunków roślin i zwierząt. Kampania to ważny element edukacji poszerzający wiedzę i świadomość na temat bioróżnorodności – mówi Jan Barański, senior strategic planner w Havas Warsaw.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij