Samsung przedstawia propozycje kartonowych zabawek DIY z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Samsung przedstawia propozycje kartonowych zabawek DIY z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Koreański producent zachęca do ponownego wykorzystania opakowań po zakupionym sprzęcie. Propozycja kreatywnego recyklingu kartonów jest skierowana przede wszystkim do dzieci i ich rodziców.

Większość produktów koreańskiego producenta jest sprzedawana i dostarczana do  domów konsumentów w kartonowych pudełkach. Wielkość tych opakowań jest zależna od gabarytów zakupionego sprzętu, ale często są to ogromne pudełka, których nie chcemy trzymać w naszych domach, dlatego kartony szybko lądują na śmietniku. Oczywiście takie tekturowe pudełko można od razu wrzucić do kosza na makulaturę, ale także można ponownie je wykorzystać – do wysyłki własnych paczek lub do… zabawy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Okazuje się, że kartony po sprzęcie możne ożywić – Samsung proponuje konstruować z nich ekologiczne budynki, zwierzęta i inne elementy dzikiej przyrody. Autorem wzorów z serii „Small World”, które każdy może wykonać w swoim domu, jest artysta AJ Smith, znany również jako Papersmith.

Zabawki DIY zostały wykonane z  opakowań po takich urządzeniacj jak telewizor Samsung QLED 4K, smartfon Galaxy S21, słuchawki Galaxy Buds Pro i wiele innych. Papersmith udowadnia, że ze zwykłego kartonu da się stworzyć figurkę pandy, drzewa wiśni, a nawet wieloryba. 

„Wszystkie pozytywne zmiany zaczynają się od determinacji, która pcha nas do wytyczenia nowych, nieutartych ścieżek. W Samsungu staramy się zmieniać nasze produkty, tak aby móc budować jak najbardziej zrównoważone środowisko — robimy to od momentu projektowania produktów aż po planowanie opakowań, które są energooszczędne i możliwe do recyklingu.” - czytamy na stronie producenta.

Wszystkie wzory zostały ożywione w kampanii zrealizowanej przez agencję komunikacyjną Edelman.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij