Najładniejsze paczkomaty w Polsce? Allegro zdeklasowało konkurencję

Najładniejsze paczkomaty w Polsce? Allegro zdeklasowało konkurencję

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, a do końca tego roku będzie ich 1500.

Na polskich ulicach pojawia się coraz więcej paczkomatów, które często szpecą miejski krajobraz. Inaczej ma być w przypadku nowych urządzeń do odbioru zakupów od Allegro – mają być nie tylko estetyczne, ale także rozwijane z ideą zrównoważonego rozwoju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy przyjazny środowisku automat paczkowy od Allegro stanął już na poznańskim Nowym Rynku, w pobliżu nowej siedziby Allegro. Kolejne trzy zlokalizowane są w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego. Jak widzimy, wszystkie wizualnie odwołują się do wartości ekologicznych – tam gdzie to możliwe, zamiast blaszanych boxów będą pojawiać się paczkomaty z drewnianymi ścianami i pokryte roślinami (o powierzchni ok. 10 metrów kwadratowych). Paczkomat od Allegro wystąpi też w klasycznej wersji z nadrukiem – wówczas na ciemnozielonym tle pojawia się motyw liści, co również ma przypominać o związku z naturą.

To co cieszy najbardziej to fakt, że oba modele paczkomatów nie wyróżniają się z tkanki miejskiej i nie szpecą ulic. Jednak docenić należy również to, że ich twórcy dołożyli starań, aby urządzenia były jak najmniej szkodliwe dla środowiska. Wszystkie automaty paczkowe będą zasilane z energią pochodzącą z odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza (pomiary będą możliwe do zobaczenia przez wszystkich). Dodatkowo mają być znacznie cichsze od urządzeń konkurencji.

– Będziemy z lokalnymi władzami, poszukiwali lokalizacji, w których zainwestujemy w zielone ściany na budynkach. Tylko w tym roku stworzymy około 21 000 metrów kwadratowych zielonej przestrzeni, mówiąc bardziej obrazowo, to równowartość 3 boisk piłkarskich o standardzie FIFA. – mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro. – Ponadto przeprowadzimy szkolenia, aby podnosić jakość pracy kurierów oraz precyzyjnie oznaczymy miejsca rozładunku. Całkowicie zrezygnujemy z umieszczania reklam na automatach paczkowych. Odnośnie logistyki ostatniej mili i wspierania osób o specjalnych potrzebach i niepełnosprawnych, nasze ambicje sięgają znacznie dalej i już nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Państwem szczegółami. – wymienia Mikliszańska.

To jednak tylko dopiero początek - w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy w całym kraju stanie 1500 automatów tego typu.

– Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny „posadziliśmy" już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej. – mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro. – Obok tak podstawowych aspektów, jak bezpieczeństwo lokalizacji i bliskość klientów, bierzemy pod uwagę także względy środowiskowe oraz to, jak urządzenia komponują się z otoczeniem. Ponadto dbamy o to, by osoby z niepełnosprawnościami mogły bez problemu z nich korzystać. – dodaje Czapski.

Kolejne automaty otrzymają takie miasta jak Łódź, Toruń czy Wrocław. Rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny, ale klienci będą mogli zacząć korzystać z nich dopiero jesienią.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij