Lalki Barbie będą produkowane z plastiku wyłowionego z oceanów

Lalki Barbie będą produkowane z plastiku wyłowionego z oceanów

Barbie kojarzyła wam się do tej pory z różem? To się zmieni – lalki od firmy Mattel będą teraz bardziej „zielone”! Okazuje się, że popularne zabawki będą wkrótce produkowane w bardziej zrównoważony sposób – powstanie specjalna linia lalek o nazwie „Barbie Loves the Ocean”.

Tego lata Barbie będą bliżej oceanu niż kiedykolwiek wcześniej. Nowa kolekcji  lalek będzie nie tylko wyposażona w stroje kąpielowe i ręczniki, ale z plażowym krajobrazem będzie je wiązać coś jeszcze.  Mowa o całkowitej zmianie w produkcji plastikowych zabawek, które będą teraz bardziej przyjazne dla środowiska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma Mattel zapowiada, że do 2030 roku zamierza używać do produkcji wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów pochodzenia biologicznego. Już teraz jednak zaczyna zaczyna wprowadzać produkty, które będą miały korpusy zrobione w 90% z plastiku wyłowionego z oceanu – będą to cztery modele nowych lalek (różne sylwetki i kolory skóry). Do tego będziemy mogli dokupić domek na plaży, który również będzie z materiałów z drugiego obiegu.

– W Mattel chcemy umożliwić następnemu pokoleniu odkrywanie cudów dzieciństwa – mówi prezes Mattel, Richard Dickson. – Czujemy się odpowiedzialni za nie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dzieci mogły odziedziczyć świat pełen potencjału – dodaje.

 

Nowej kolekcji lalek będzie towarzyszyć również premiera vloga Barbie, który będzie się skupiać na dawaniu wskazówek, jak dzieci mogą chronić naszą planetę. Do tego przypominamy, że w maju 2021 r. koncern uruchomił program „Mattel PlayBack”, który pozwala na zbieranie nieużywanych zabawek i ponowne ich wykorzystanie do produkcji nowych. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij