Góra Rushmore w wersji eko. Ta instalacja została stworzona z e-odpadów

Góra Rushmore w wersji eko. Ta instalacja została stworzona z e-odpadów

W tym tygodniu najważniejsi przedstawiciele państw spotykają się w St Ives w Kornwalii na dorocznym szczycie G7. Aby wysłać im wiadomość, która będzie widoczna na całym świecie, firma mucisMagpie zamówiła pracę o nazwie „Mount Recyclemore” – jest to rzeźba inspirowana słynnym amerykańskim pomnikiem.

Według The Art Newspaper rzeźba wykonana jest z 12 ton odpadów elektronicznych – dokładnie z 20 000 wyrzuconych części sprzętów elektronicznych. Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe - stanęła na Sandy Acres w Kornwalii, czyli blisko miejsca, w którym ma się odbyć szczyt G7.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem instalacji jest uświadomienie szkód dla środowiska naturalnego, jakie powodują odpady elektroniczne. Być może to zwróci uwagę światowych przywódców, którzy właśnie przygotowują się do omówienia spraw dotyczących zmian klimatycznych i bardziej ekologicznej przyszłości wszystkich państw.

Warto dodać, że e-odpadowa Góra Recyclemore przedstawia twarze siedmiu przywódców, którzy pojawią się na szczycie G7: prezydenta USA Joe Bidena, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, premiera Japonii Yoshihide Suga, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, premiera Włoch Maria Draghi, premiera Kanady Justina Trudeau i niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

– Patrzymy na nich i mamy nadzieję, że ukłujemy ich sumienie. Chcemy uświadomić przywódcom, że wszyscy przyczyniamy się do produkcji odpadów – mówi na łamach BBC jeden z twórców rzeźby, Joe Rush.

Warto dodać, że firma mucisMagpie przekaże 1 funt z każdego sprzedanego produktu na organizację charytatywną WasteAid. Przychody zostaną wykorzystane na finansowanie programów edukacyjnych WasteAid, które obejmą naukę o zrównoważonym zarządzaniu odpadami elektronicznymi w krajach o niższych dochodach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij