Sprzęt za milion złotych dla Białowieskiego Parku Narodowego od Funduszu Żubra

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sprzęt za milion złotych dla Białowieskiego Parku Narodowego od Funduszu Żubra

Fundusz Żubra, działający obok marki Żubr, wsparł Białowieski Park Narodowy sprzętem o wartości miliona złotych służącym do ratowania, leczenia oraz monitorowania zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską. Sprzęt usprawnia pracę zespołu zajmującego się na co dzień opieką nad zwierzętami i ratowaniem ich w sytuacjach zagrożenia życia.  Przekazanie sprzętu Białowieskiemu Parkowi Narodowemu to kolejne działanie Funduszu, po wsparciu płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego w maju ubiegłego roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Za starą, stuletnią dębową bramą Białowieskiego Parku Narodowego znajduje się jego najcenniejsza część – teren nazywany Ścisłym Rezerwatem, las nietknięty ludzką ręką. Ten niedostępny dla człowieka świat jest domem dla rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Żeby takie systemy przyrodnicze mogły przetrwać, trzeba wprowadzać duże ograniczenia. Dzięki ścisłej ochronie zachowujemy całe to bogactwo dla przyszłych pokoleń - mówi jeden z pracowników BPN.

Przekazany przez Fundusz Żubra sprzęt pomaga Strażnikom Puszczy chronić ten bezcenny obszar oraz zamieszkujące go zwierzęta. Dzięki przekazanemu ambulansowi dla zwierząt, pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego mogą patrolować trudno dostępne dla pojazdów tereny Puszczy oraz transportować ranne zwierzęta do Ośrodka Rehabilitacji. Z kolei meleks to jedyny pojazd, którym można przemieszczać się po Ścisłym Rezerwacie, gdy potrzebna jest pomoc medyczna. Sprzęty przekazane przez Fundusz Żubra codziennie pomagają, wzajemnie się uzupełniając. – Każda akcja jest inna i uczy nas czegoś nowego – przede wszystkim cierpliwości i pokory – mówi lekarz weterynarii Elwira Plis-Kuprianowicz.  –  Jest to praca, która przynosi ogromną radość – dodaje.

Fundusz Żubra dla Przyrody jest kontynuacją misji marki Żubr, która od zawsze stoi na straży takich wartości jak troska o najbliższych oraz o utrzymanie harmonii i spokoju w przyrodzie. Marka Żubr, należąca do Kompanii Piwowarskiej, od wielu lat jest opiekunem Białowieskiego Parku Narodowego, dlatego doskonale zna jego potrzeby i stale rozwija swoją rolę Strażnika Przyrody. Zadaniem Funduszu jest wsparcie rozmaitych gatunków fauny i flory, a jego działania są nakierowane na edukację i pokazywanie naturalnego bogactwa polskich lasów. 

Przekazanie sprzętu promuje film, którego reżyserią zajął się duet Andiamo, a produkcją ShootMe. Nadzór kreatywny nad realizacją sprawował Darek Rzontkowski – Partner w Hucie 19 im. Joachima Fersengelda, która od 4 lat zajmuje się komunikacją marki Żubr w digital i social media. Prowadzeniem działań Funduszu Żubra zajmuje się Zespół Marki Żubr oraz Huta 19 im. Joachima Fersengelda wspierająca inicjatywę również PR-owo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij