SpaceX wyświetli pierwszą reklamę w kosmosie

SpaceX wyświetli pierwszą reklamę w kosmosie

SpaceX planuje przyćmić reklamy, które dotąd robiły największe wrażenie i były określane jako najbardziej nowoczesne. Trwają prace nad pierwszym billboardem wyświetlanym w przestrzeni kosmicznej.

Elon Musk ogłosił informację o nowej współpracy. SpaceX połączy siły z kanadyjską firmą inżynieryjną Geometric Energy Corporation (GEC). Wspólny projekt dotyczy przeniesienia „SpaceArt” na Księżyc, czyli stworzenia reklamy w kosmosie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach programu Rideshare GEC, z rakiety SpaceX Falcon 9 podczas przebywania w kosmosie zostanie wypuszczony CubeSat – miniaturowy satelita wyświetlający reklamy.

Koszt reklamy będzie określany przez wartość rynkową tokenów kryptowalut, które będą mogły zostać przekonwertowane na prawa używane do sterowania pikselami na CubeSat. Takie rozwiązanie umożliwi również różnym organizacjom rywalizację o dostęp do przestrzeni reklamowej.

Pierwszy billboard CubeSat ma zostać uruchomiony w 2022 roku, ponieważ GEC wciąż pracuje nad systemem komunikacji kwantowej, który będzie w stanie umożliwić niemal natychmiastowy transfer reklamy na tak duże odległości, jak z Ziemi na Księżyc.

Nadal nie wiadomo jednak, reklama której firmy będzie wyświetlona w kosmosie jako pierwsza. Trzeba jeszcze poczekać na informacje, co będzie przedstawiał pierwszy billboard „Space Art”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij