Publicon rozpoczyna współpracę z Panthers Wrocław – Mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Publicon rozpoczyna współpracę z Panthers Wrocław – Mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

Publicon poszerza grono sportowych klientów. W czerwcu agencja rozpoczęła współpracę z Panthers Wrocław – Mistrzami Polski w Futbolu Amerykańskim. Celem działań jest nie tylko zadbanie o PR drużyny, ale i promocja samej dyscypliny, która w Polsce nie jest jeszcze tak popularna jak na zachodzie.

Panthers to wrocławska drużyna futbolu amerykańskiego, która oprócz tytułu Mistrzów Polski, ma na swoim koncie także udział w prestiżowej europejskiej lidze – European League of Football (ELF)wzorowanej na amerykańskiej NFL. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Pantery są jednym z 8 elitarnych zespołów biorących w niej udział. Co więcej, aż 6 drużyn grających w ELF to zespoły niemieckie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Jako klubowi zależy nam na pokazaniu zarówno mieszkańcom Wrocławia, okolic, jak i całej Polski, że mamy w naszym kraju futbol amerykański na najwyższym europejskim poziomie. Podczas jednego z naszych ostatnich meczów na wrocławskim stadionie na trybunach pojawiło się około 3 tysiące kibiców. To dużo, ale nadal nie tyle, ile chociażby u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie finał ligi niemieckiej ogląda na żywo co roku kilkanaście tysięcy osób, a na finał European League Of Football, który odbędzie się we wrześniu sprzedano już ponad 8 tysięcy biletów. To wynik, do jakiego dążymy. Wierzymy, że z pomocą Publicon oraz przede wszystkim strategicznego sponsora klubu – marką Tarczyński, rozkochamy Polaków w tej dyscyplinie sportu, zwłaszcza że zasady są prostsze, niż może się wydawać, a same mecze niezwykle widowiskowe – mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

W ramach współpracy agencja odpowiadać będzie m.in. za PR, media relations, copywriting oraz doradztwo strategiczne.

– PR sportowy to obszar, w który ostatnio inwestujemy bardzo dużo czasu, zasobów osobowych i kreatywnej energii, dlatego ogromnie cieszy nas współpraca z Panterami. Już teraz mogę zdradzić, że mamy wielki apetyt na mocny lokalnie, ale i ogólnopolsko PR, który jak wierzę, pomoże nam wspólnie z tak mocną drużyną pisać historię futbolu amerykańskiego w Polsce – mówi Szymon Sikorski, CEO & Founder Publicon.

Publicon odpowiada m.in. za działania PR i komunikację projektów sponsoringowych PKN ORLEN – w tym przede wszystkim sportowych. Flagowym zespołem ORLENU jest ORLEN Team – najbardziej rozpoznawalna drużyna motorsportowa w kraju, z Robertem Kubicą na czele.

Za obsługę Panthers Wrocław po stronie agencji odpowiadać będzie Edyta Bieda (senior PR manager), Adrian Pokrywka (PR executive) oraz Mateusz Lubański (PR executive) wraz z zespołem graficznym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij