Instagram wprowadza funkcję kontroli kontrowersyjnych treści

Instagram wprowadza funkcję kontroli kontrowersyjnych treści

Instagram uruchomił niedawno kilka nowych funkcji. Jedną z ostatnich zmian jest wprowadzenie kontroli kontrowersyjnych treści. Pozwala ona decydować, ile wrażliwych treści może pojawiać się w zakładce Odkrywaj.

Zakładka Odkrywaj to miejsce, w którym użytkownicy napotykają codziennie na nowe, rozmaite treści. Różnorodność materiałów, które udostępniane są na Instagramie sprawia, że coraz trudniej ustalić jednoznacznie, co może być wyświetlane, a co już nie powinno. Niektóre materiały, mimo że nie łamią zasad serwisu, mogą być po prostu denerwujące lub nieodpowiednie dla niektórych użytkowników – na przykład posty, które mogą zawierać podtekst seksualny lub przemoc. Instagram wprowadził więc zasady dotyczące wyświetlania tych treści – nazywa je wytycznymi dotyczącymi rekomendacji. Te wytyczne mają na celu zapewnienie, że użytkownik nie zobaczy kontrowersyjnych treści z kont, których nie obserwuje. Od teraz wprowadzono dodatkową możliwość zarządzania wyświetlaniem takich materiałów. Kontrola kontrowersyjnych treści to nowa funkcja, która sprawia, że użytkownicy mogą sami zdecydować, czy w ich aplikacjach pojawi się mniej materiałów, które mogą być uznane za niestosowne.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Zdajemy sobie sprawę, że każdy ma inne preferencje co do tego, co chce zobaczyć w zakładce Odkrywaj, a ta kontrola da ludziom możliwość większego wyboru tego, co widzą – zapewnia Instagram.

Po aktualizacji aplikacji nowa funkcja jest automatycznie ustawiona na opcję, która ogranicza wyświetlanie wrażliwych materiałów. Aby zmienić preferencje dotyczące kontroli kontrowersyjnych treści, należy przejść do swojego profilu, wybrać z menu Ustawienia w prawym górnym rogu, kliknąć opcję Konto, a następnie opcję Kontrola kontrowersyjnych treści. W tym miejscu można zdecydować, czy pozostawić ustawienia w stanie domyślnym, które ogranicza wyświetlanie spornych treści, czy wyświetlać więcej. Wybór można zmienić w dowolnym momencie. Istnieje jednak jeden wyjątek: opcja Zezwól nie będzie dostępna dla osób poniżej 18 roku życia. Również osoby, które nie wprowadziły danych dotyczących wieku nie będą mogły skorzystać z nowej funkcji.

W ostatnim czasie można było zauważyć kilka zmian w aplikacji. Twórcy Instagrama udostępnili takie narzędzia, jak możliwość wyłączania polubień i komentarzy, co ogranicza niechciane interakcje w serwisie. Niezwykle popularne, zwłaszcza w czasie pandemii, stały się relacje live na Instagramie. Użytkownicy aplikacji nie musieli długo czekać, by korzystanie z tej funkcji stało się jeszcze wygodniejsze. Instagram wprowadził opcję Live Rooms, która umożliwia prowadzenie transmisji na żywo już przez cztery osoby. Kila dni temu użytkownicy zostali poinformowani także o możliwości tłumaczenia tekstów w Instastories, co oznacza zwiększenie zasięgów przez twórców i większą dostępność interesujących materiałów z całego świata dla odbiorców. Zmiany te wynikają z postanowienia twórców serwisu, by dać użytkownikom swobodę w dostosowywaniu go do swoich preferencji i potrzeb:

– Uważamy, że ludzie powinni być w stanie kształtować Instagram w taki sposób, w jaki chcą – czytamy podsumowanie ostatnich działań na blogu Instagrama.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij