TikTok LIVE: jeszcze więcej możliwości do nawiązywania relacji z odbiorcami

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
TikTok LIVE: jeszcze więcej możliwości do nawiązywania relacji z odbiorcami

TikTok, jako platforma rozrywkowa zachęcająca społeczność do kreatywnej i autentycznej ekspresji, stale udostępnia twórcom nowe narzędzia pomagające w nawiązywaniu więzi z ich widzami. Jednym z nich jest TikTok LIVE – transmisje na żywo zapewniające dodatkowe możliwości dotarcia do swoich odbiorców. Platforma udostępniła również nowe funkcje promujące życzliwość wśród społeczności podczas streamingów.

 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

TikTok promuje życzliwą dyskusję

Podczas transmisji LIVE twórcy mają możliwość dzielić się swoimi przeżyciami ze społecznością platformy. Mając to na uwadze, TikTok chce zadbać o ich większy komfort i wprowadza trzy funkcje:

  • Możliwość dodania do LIVE moderatora – zarówno gospodarz wydarzenia jak i moderator mogą wyciszać i blokować użytkowników, którzy zakłócają przyjazny przebieg spotkania.
  • Możliwość wyłączenia opcji komentowania lub dodania maksymalnie 200 słów kluczowych, które uniemożliwią publikowanie obraźliwych treści.
  • Zachęcanie do ponownego rozważenia zamieszczenia komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły poprzez narzędzie „podpowiedzi”.

By utrzymać wspierające się i autentyczne środowisko, TikTok wprowadził dodatkowe zabezpieczenia i zasady dotyczące prowadzenia LIVE. Wśród nich jest m. in. wymóg ukończenia 16 roku życia, zakaz gift-baitingu (zachęcania do wysyłania cyfrowych prezentów) oraz nieuczciwych zachowań i oszustw. Ponadto, po zidentyfikowaniu konta, które podszywa się pod inną osobę lub wprowadza w błąd co do swojej tożsamości, TikTok natychmiast usuwa je z platformy. 

– TikTok jest miejscem, w którym twórcy dzielą się pozytywnymi doświadczeniami. Ta myśl towarzyszyła nam, gdy udoskonalaliśmy funkcje TikTok LIVE – chcemy budować przestrzeń, w której nasza społeczność czuje się bezpiecznie i bez obaw dzieli się swoją twórczością. Nieustannie usprawniamy technologiczne rozwiązania na naszej platformie, a także edukujemy zespoły moderatorów na całym świecie. Chcemy jeszcze sprawniej i szybciej móc reagować na nieprawdziwe i obraźliwe treści, które są niezgodne z naszymi Zasadami Społeczności. Nowa funkcja LIVE umożliwia użytkownikom większą kontrolę komentarzy pod filmami, a także w czasie transmisji na żywo. Naszym nadrzędnym celem jest promowanie bezpieczeństwa i pozytywnej atmosfery na platformie – mówi Paula Kornaszewska, head of operations team, TikTok Polska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij