Współpraca Facebooka z Meedan Digital Health Lab zapewni wsparcie weryfikatorom treści

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Współpraca Facebooka z Meedan Digital Health Lab zapewni wsparcie weryfikatorom treści

Facebook ogłosił współpracę z Meedan Digital Health Lab, dzięki której zewnętrzni niezależni weryfikatorzy informacji na Facebooku zyskają wsparcie w walce z dezinformacją w tematach medycznych.

Dostęp do wiedzy eksperckiej jest kluczowym elementem walki z dezinformacją w obszarze medycyny. W ramach ogłoszonego partnerstwa, Digital Health Lab, część globalnej organizacji non-profit Meedan, zorganizuje bezpłatne warsztaty prowadzone przez naukowców i lekarzy dla zewnętrznych weryfikatorów informacji Facebooka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Digital Health Lab firmy Meedan ułatwi serię wirtualnych sesji szkoleniowych między zespołem lekarzy, naukowców i ekspertów w dziedzinie zdrowia a zewnętrznymi partnerami Facebooka zajmującymi się sprawdzaniem faktów. Silne partnerstwo i wymiana informacji eksperckich na temat najlepszych praktyk odgrywają dużą rolę w skutecznym zwalczaniu dezinformacji. Dlatego zespół ekspertów Digital Health Lab i zewnętrzni partnerzy weryfikujący fakty będą współpracować, aby zaprojektować sesje szkoleniowe, zidentyfikować potrzeby osób weryfikujących fakty i dzielić się potencjalnymi rozwiązaniami. Szkolenia będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich partnerów Facebooka zajmujących się sprawdzaniem faktów.

Oprócz możliwości szkoleniowych partnerzy Facebooka zajmujący się sprawdzaniem faktów będą mieli również dostęp do prowadzonego przez Meeden serwisu Health Desk, który gromadzi informacje i dane na najważniejsze tematy związane ze zdrowiem. Ta opcja zapewni im terminowe odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące zdrowia publicznego, aby wesprzeć ich wysiłki w zakresie sprawdzania faktów związanych ze zdrowiem. Jeśli osoby sprawdzające fakty nie mogą znaleźć odpowiedzi na to, czego szukają w Health Desk, mogą przesłać pytania pocztą elektroniczną lub formularzem online, a zespół naukowców Meedan szybko odpowie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij