adidas sprzedaje Reeboka. Nie było spójnej strategii na współistnienie marek

adidas sprzedaje Reeboka. Nie było spójnej strategii na współistnienie marek

Niemiecki gigant pozbywa się Reeboka, którego zakup miał miejsce w 2006 roku. Marka została sprzedana za 2,5 miliarda dolarów amerykańskiej grupie, do której należy długa lista sportowych brandów.

Nie każdy wie, że Reebok należał do adidasa od 2006 roku, kiedy został zakupiony przez niemieckiego giganta za za 3,8 miliarda dolarów. Wówczas plan był tak, aby wzmocnić dobrze zapowiadającą się markę i zmienić rynek produktów sportowych. Okazało się jednak, że nie udało się pogodzić interesów obu brandów, a produkty Reeboka stanowiły mniejszy udział sprzedaży Adidasa. Ostatecznym argumentem jest ten związany z postanowieniem skupienia się na rozwoju marki adidas.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Reebok był cenioną częścią adidasa i jesteśmy wdzięczni za wkład, jaki marka i stojący za nią zespół wnieśli do naszej firmy. Wierzymy, że dzięki tej zmianie właściciela marka Reebok będzie miała dobrą pozycję do długoterminowego sukcesu – powiedział prezes adidas, Kasper Rorsted w komunikacie prasowym.

Z komunikatów prasowych dowiadujemy się, że marka została sprzedana za 2,5 miliarda dolarów, co oznacza, że niemiecka firma odzieżowa straciła na całej inwestycji 1,3 miliarda dolarów.

Nowym właścicielem Reeboka będzie teraz amerykańska grupa Authentic Brands Group (ABG), do której należy m.in. Forever 21, Nautica, Volcom, a nawet magazynu Sports Illustrated. Nowy inwestor znany jest z tego, że przejmuje upadające marki i stara się dać im drugie życie, często wprowadzając je na giełdę.

PS

Reebok ma na swoim koncie kilka ciekawych projektów. Jedną z nich jest chociażby współpraca z młodymi artystami w kampanii „Write Your Legacy". 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij