W trosce o środowisko Lorde wypuszcza nowy album w wersji cyfrowej

W trosce o środowisko Lorde wypuszcza nowy album w wersji cyfrowej

Lorde postanowiła zrezygnować ze standardowej płyty CD i wydać swój trzeci album w cyfrowej wersji discless. Artystka mówi, że w ten sposób chciała ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Czy to początek rewolucji na rynku muzycznym i inni artyści pójdą w ślad wokalistki?

„Solar Power” to najnowszy album nowozelandzkiej artystki pop i rocka alternatywnego, który wzbudził w ostatnich dniach spore zainteresowanie na rynku muzycznym. Artystka ogłosiła, że jej nowy krążek pojawi się wyłącznie w formie winylu oraz cyfrowej wersji – discless. Nie będzie zatem możliwości zakupu zwyczajnego krążka w plastikowym opakowaniu. Decyzja Lorde została podyktowana troską o środowisko.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Tym razem nie będzie płyty w wersji fizycznej. Nie chciałam stworzyć czegoś, co w przeciągu dwóch lat wyląduje na wysypisku. Przede wszystkim jednak chciałam zrobić coś, co będzie miało znaczenie oraz będzie symbolizować moją chęć kwestionowania systemu – ogłosiła Lorde w newsletterze skierowanym do swoich fanów.

Fani, zamiast standardowej płyty, mogą zakupić ekologiczny Music Box „Solar Power”. W ten sposób przyczynią się nie tylko do wsparcia swojej ulubionej artystki, ale także podejmą działanie na rzecz środowiska. Music Box został wykonany z biodegradowalnego materiału bez dodatku plastiku.

W pudełku znajduje się specjalny kod, który upoważnia do pobrania cyfrowej wersji krążka oraz dodatkowych materiałów graficznych. Do zakupu dołączony jest także dostęp do dwóch bonusowych utworów „Hold No Grudge” oraz  „Helen of Troy”. Jako specjalny dodatek, artystka zamieściła w muzycznym pudełku odręczne notatki sporządzane podczas prac nad tworzeniem albumu.

Przy zakupie Music Boxa fani Lorde zyskują dostęp do specjalnej przestrzeni wirtualnej, zarządzanej bezpośrednio przez artystkę. Zdaniem samej wokalistki, przestrzeń ta może być stale powiększana przez kolejne materiały, a najlepsze jest to, że fani natychmiast mogą mieć do nich dostęp.

 „Solar Power” to trzeci album studyjny w karierze 24-letniej wokalistki i pierwszy w wersji discless. Jak mówi sama artystka, pomysł stworzenia albumu bardziej przyjaznego dla środowiska pojawił się już na samym początku pracy w studio.

– Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie, co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – mówiła Lorde.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij