Sprawdź, jak Apple Watch pomoże Ci zadbać o swoje zdrowie

Sprawdź, jak Apple Watch pomoże Ci zadbać o swoje zdrowie

Apple Watch to rewolucyjny zegarek, który pomoże Ci zasnąć, na bieżąco badać pracę Twojego serca, a nawet wezwać pomoc, gdy doświadczysz poważnego upadku. Dowiedz się, jak jeszcze Apple Watch zadba o Twoje zdrowie.

Monitoruj natlenienie krwi dzięki Apple Watch

Apple Watch – inteligentny zegarek dostępny na iSpot.pl – to smartwatch, którego głównym zadaniem jest dbanie o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zegarek został wyposażony w czujnik i aplikację badającą natlenienie krwi – kwestii tak ważnej, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy musimy mierzyć się z COVID–19.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Saturacja – czyli poziom natlenienia krwi, to jedno z najważniejszych parametrów życiowych w ciele człowieka. Dzięki odpowiedniej zawartości tlenu Twój mózg, serce, nerki i wiele innych organów mogą prawidłowo funkcjonować. Mierzenie saturacji okazało się szczególnie ważne w walce z koronawirusem. Pozwalało to w odpowiednim momencie zareagować i pozwalać przechodzić koronawirusa w łagodny sposób.

Twoje serce powinno przenosić 20 ml tlenu na 100 ml krwi. Dzięki technologii zastosowanej w Apple Watch nie musisz martwić się o zakup pulsoksymetra i pamiętaniu o codziennym badaniu natlenienia krwi. Zegarek zrobi to za Ciebie i na bieżąco będzie informował Cię o Twoim stanie zdrowia. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale możesz uratować swoje życie.

200 tys. Polaków rocznie umiera na serce. Zabezpiecz się wcześniej z Apple Watch

To jednak niejedyna funkcja Apple Watch, która pomaga w utrzymaniu Cię w prawidłowym zdrowiu. Kolejną rewolucją jest apka EKG, która daje Ci dostęp do elektrokardiogramu zawsze i wszędzie. W Polsce co 9 minut ktoś umiera z powodu chorób serca – dlatego tak ważne jest monitorowanie jego stanu na bieżąco.

Apka EKG w Apple Watch poinformuje Cię o stanie zdrowia Twojego serca. Dzięki temu jeszcze przed badaniem u lekarza możesz dowiedzieć się, jaki jest stan wielkiej pompy filtrującej Twoją krew. EKG wskaże Ci, czy Twoje serce ma symptomy migotania przedsionków, czy funkcjonuje prawidłowo.

Apple Watch został też wyposażony w elektrody w pokrętle Digital Crown. Umieszczone na szklanej tylnej płytce współpracują z aplikacją EKG4, odczytując sygnały elektryczne z serca i generując elektrokardiogram. To pozwoli Ci w odpowiednim czasie zareagować i udostępnić lekarzowi obszerne wyniki. Wszystkie te procesy dzieją się w tle – nie musisz o nich pamiętać, a po prostu zawsze mieć na nadgarstku swój Apple Watch.

Z Apple Watch zadbasz o wydolność swojego organizmu

Inżynierowie Apple nie zapomnieli też o jednym z najważniejszych parametrów życiowych – tętnie. Za pomocą optycznego czujnika tętna w dedykowanej aplikacji możesz sprawdzić, co dzieje się z Twoim organizmem – zarówno w trakcie marszu, biegu, jak i regeneracji po treningu. Dzięki bieżącym powiadomieniom dotyczącym tętna będziesz w stanie poprawić swoje osiągi sportowe i działać z jeszcze lepszą wydolnością.

Oprócz tego dzięki funkcji Niska wydolność serca – Apple Watch powiadomi Cię, czy poziom Twojej wydolności krążeniowo–oddechowej mieści się we właściwej normie. To dzięki niej odpowiednia ilość tlenu dostarczana jest do Twoich mięśni i pozwala Ci na bardziej zintensyfikowany wysiłek, a nawet na wydłużenie życia.

Prawidłowa higiena snu z Apple Watch

Sen to jeden z najważniejszych aspektów Twojego zdrowia. Dzięki odpowiedniemu odpoczynkowi i regeneracji w nocy odbudowujesz swój układ nerwowy, dbasz o gospodarkę hormonalną, a nawet stan skóry. Najnowszy Apple Watch pomoże Ci zadbać także o ten aspekt życia. Wbudowana aplikacja Sen pomoże Ci wypracować odpowiednie nawyki regularnego snu i sprawdzić, jak bardzo jest on efektywny.

Dzięki Apple Watch będziesz kłaść się spać na czas oraz dbać o wieczorną rutynę za pomocą funkcji Relaks. Tryb sen pozwoli Ci zminimalizować powiadomienia w trakcie snu, a wygodny alarm haptyczny delikatnie Cię wybudzić, nie przeszkadzając przy tym innym domownikom. Z Apple Watch będziesz chodzić wypoczęty i zrelaksowany, co pozwoli Ci na jeszcze lepszą pracę i dostarczy Ci znacznie więcej energii w ciągu dnia.

Apple Watch – Twoje prywatne pogotowie

W kwestii ochrony zdrowia, to jednak nie wszystko, co zegarek od Apple ma do zaoferowania. Aplikacja alarmowa SOS pozwala na wykrycie niebezpiecznych upadków i pozwala Ci na błyskawiczne wezwanie pomocy – nawet za granicą.

Wystarczy tylko przytrzymać przycisk boczny, a odpowiednie służby zjawią się na miejscu. To funkcja szczególnie przydatna, jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, np. na wycieczkach górskich czy sportach ekstremalnych. Apple Watch może tutaj dosłownie uratować Ci życie.

Smartwatch wyposażono też w aplikację Hałas, która ostrzega Cię, gdy natężenie dźwięku osiągnie poziom szkodliwy dla Twojego słuchu. Zegarek pomoże Ci też pamiętać o prawidłowym myciu rąk, automatycznie wykrywając tę czynność. Dzięki temu zawsze będziesz pamiętać, aby myć dłonie, gdy wracasz do domu, czy robić to odpowiednio długo. Tym samym minimalizujesz ryzyko zetknięcia się z chorobą zakaźną.

Apple Watch ma również wbudowaną aplikację Oddech, która pomaga Ci prowadzić regularne treningi głębokiego oddychania. Ćwiczenia oddechowe przynoszą niezwykle wiele korzyści. Dzięki nim zredukujesz stres, poprawisz wydolność, zregenerujesz umysł, a nawet zminimalizujesz szansę na zachorowanie na chorobę układu oddechowego.

Smartwach od Apple dba też o Twój cykl menstruacyjny. Na bieżąco go rejestruje, wraz z poziomami krwawienia i występującymi objawami, a dodatkowo pomaga Ci przewidzieć wystąpienie kolejnego okresu menstruacyjnego. Apple Watch to urządzenie, które dosłownie zadba o zdrowie całego Twojego organizmu. Zamów go na iSpot.pl.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką iSpot.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij