W Kolumbii powstała pierwsza profesjonalna żeńska drużyna e-sportowa

Gaming

partnerem merytorycznym działu jest fantasyexpo

W Kolumbii powstała pierwsza profesjonalna żeńska drużyna e-sportowa

Marka Pony Malta zwraca uwagę na nierówności płci w świecie e-sportu, w którym kobiety mają mniejsze szanse na osiągnięcie sukcesu i zrobienie kariery. Powstała więc największa kobieca społeczność profesjonalnych graczy w Kolumbii, która ma także inspirować do zmian inne kraje.

Na początku 2020 roku Pony Malta – marka bezalkoholowego napoju słodowego należąca do koncernu AB InBev oraz agencja reklamowa MullenLowe SSP3 połączyły siły, aby stworzyć kampanię „She FC”. Akcja zwracała uwagę na to, że w FIFA 21 jedynie poprzez stworzenie męskiego awatara można utworzyć swój własny klub i zrobić karierę jako profesjonalny gracz. Z tego powodu wiele grających dziewcząt jest zmuszonych do zrobienia kariery piłkarskiej w FIFA z awatarami, które ich nie definiują.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z pomocą Pony Malta grupa dziewcząt utworzyła kobiece awatary w FIFA 21, które lepiej je reprezentowały i dzięki temu mogły utworzyć pierwszy kobiecy klub w FIFA Clubes Pro. Dzięki akcji stworzono również petycję, którą mogli podpisywać wszyscy zwolennicy włączenia do gry kobiet i umożliwienia im zrobienia kariery w FIFA.

46% graczy w Kolumbii stanowią kobiety, a mimo to są pomijane w profesjonalnej rywalizacji gamingowej, gdzie zajmują już tylko 3% społeczności. Zwracając uwagę na ten problem, w tym roku Pony Malta ponownie postanowiła wesprzeć grające dziewczyny i stworzyła She Gaming – pierwszy zespół e-sportowy, w którego skład wchodzą kobiety. Będzie to pierwszy taki zespół w Kolumbii, rywalizujący zawodowo.

Nowa kampania „She Gaming” ma na celu stworzenie największej społeczności kobiet-graczy w Kolumbii i tym samym zainspirowanie graczy na całym świecie. W spocie „She Gaming” zwrócono uwagę na dużą liczbę seksistowskich komentarzy, które słyszą kobiety w branży gamingu. Akcja zwraca też uwagę na ogólny brak wsparcia, z jakim spotykają się dziewczyny starające się osiągnąć sukces w grze na poziomie profesjonalnym.

Zrzeszając zespół najlepszych graczy, w tym Maríę Camilię Villfañe, Karen Melizę Varon, Helen Rodriguez, Natalię Galvis i Sundarę Moreno, Pony Malta zachęca kobiety z całego świata do zaangażowania się, śledząc hashtag #IamWomanIamGamer i uczestnicząc w turniejach.

– Zdajemy sobie sprawę ze wzrostu udziału kobiet w e-sporcie i chcemy zapewnić im widoczność i platformę, na jaką zasługują. Poprzez kampanię „She Gaming” mamy nadzieję zapewnić kobietom bezpieczne środowisko do doskonalenia swoich umiejętności i umożliwienia im profesjonalnego konkurowania na arenie e-sportowej – powiedział Juan Alonso Torres, dyrektor marketingu w firmie ABInBev Pony Malta. 

– Chcemy nie tylko zademonstrować nasze umiejętności i sukces szerszej społeczności graczy w Kolumbii, ale także zaprosić wszystkie dziewczyny, aby do nas dołączyły i pokazały światu swój talent – stwierdziła María Camila Villafañe, lider zespołu „She Gaming”.

PS
Według badania Polish Gamers Research społeczność gamingową w Polsce stanowi 49% kobiet i 51% mężczyzn. Dlatego też coraz chętniej branże beauty i fashion tworzą kampanie w obszarze gamingu.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij