Trójwymiarowe, bezpieczne przejście dla pieszych od firmy Budimex

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Trójwymiarowe, bezpieczne przejście dla pieszych od firmy Budimex

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego spółka Budimex kontynuuje pilotażowy projekt malowania pasów 3D. W Boguszowie-Gorce właśnie powstało kolejne, trójwymiarowe przejście dla pieszych, zrealizowane w ramach programu Hello ICE – Budimex dzieciom. Jest to szóste miejsce w Polsce z pasami 3D.

– Trójwymiarowe pasy cieszą się sporym zainteresowaniem miast i samorządów, dlatego w odpowiedzi na ich oczekiwania zdecydowaliśmy się na kontynuację projektu w nowym roku szkolnym. Jest to ważny element starań Budimeksu o większą świadomość w zakresie bezpieczeństwa, zarówno pieszych jak i kierowców – powiedziała Aldona Orłowski, Dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimex SA. – Program Hello ICE to inicjatywa, z której jesteśmy naprawdę dumni. Uważamy, że każde rozwiązanie, które może poprawić bezpieczeństwo na drogach jest warte praktycznego sprawdzenia – dodaje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pasy 3D są rozwiązaniem nietypowym i rzadko spotykanym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Za sprawą iluzji optycznej wyglądają jak przeszkoda, co skłania kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Rozwiązaniu przyjrzano się jak dotychczas m.in. w stolicy Indii, gdzie wykazano, że średnia prędkość pojazdów przed przejściem 3D była aż o 40% niższa niż w przypadku „standardowych” pasów. Trójwymiarowe „zebry” powstały w ostatnich latach między innymi na Islandii, w Londynie, w Chinach czy Francji. Co ciekawe, pasy zwracają nie tylko uwagę kierowców, ale i pieszych. Podkreślenia wymaga fakt, że stanowią one również interesujący przyczynek do rozmowy z dziećmi o tym, co może wydarzyć się na drodze.

Pasy 3D to nie wszystko

W ramach programu Hello ICE malowane są nie tylko trójwymiarowe pasy. Ważnym jego elementem są wydarzenia mające na celu pogłębienie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym, oprócz pasów 3D, Budimex zorganizował w Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie Gorcach także Dzień Bezpieczeństwa. Organizatorzy, na czele z Tygrysem Budim (maskotką programu), przeprowadzili bezpiecznie uczniów po nowych pasach oraz przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Oprócz poszerzania wiedzy i zwiększania świadomości, równie ważna jest zabawa, dlatego drużyna Hello ICE przeprowadziła także symulację drogową, w specjalnie przygotowanym miasteczku bezpieczeństwa. Na dzieci czekały odblaski oraz karty ICE (In Case of Emergency), z miejscem na dane rodzica czy opiekuna.

– W imieniu swoim, pani burmistrz oraz mieszkańców miasta Boguszowa-Gorc pragnę ogromnie podziękować za całość przedsięwzięcia. Zorganizowane wydarzenie było czymś wyjątkowym, a dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 genialną lekcją, która dotyka tak ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo na drogach. Mamy ogromną nadzieję, że w ślad za nami pójdą inne miejscowości i ten innowacyjny projekt stanie się czymś naprawdę wielkim – mówi Michał Foryś, radny miasta Boguszów-Gorce.

W ramach programu Hello ICE funkcjonuje również stworzona przez Budimex interaktywna mapa niebezpiecznych punktów wokół szkół i przedszkoli. Istotą rozwiązania jest jak najszybsze wyeliminowanie niebezpieczeństw w newralgicznych punktach, we współpracy z lokalnymi samorządami. Na stronie programu opublikowane są gotowe scenariusze lekcji o tematyce bezpieczeństwa, przeznaczone dla nauczycieli.

Hello ICE to program społeczno-edukacyjny, skierowany do przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Program otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Edukacja najmłodszych nie powinna odbywać się jedynie w szkole. Do poprawy bezpieczeństwa można się przyczynić zaznaczając niebezpieczne punkty na stronie programu Hello ICE na www.helloice.pl. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij