Business Fashion Environment Summit – konferencja o potrzebnych zmianach w branży mody

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Business Fashion Environment Summit – konferencja o potrzebnych zmianach w branży mody

Druga odsłona Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability, największa konferencja o zrównoważonym rozwoju w branży modowej w Europie Środkowo-Wschodniej. 22 września na zaproszenie Vogue Polska wystąpią m.in. Amber Valetta, Anja Rubik, Eva Kruse, Cyrill Gutsch.

Co roku w Polsce wyrzucanych jest ok. 2,5 mln ton odpadów tekstylnych, z czego tylko połowa nadaje się do recyclingu. Sami warszawiacy oddali w zeszłym roku w PSZOK-ach i MPSZOK-ach 47 ton ubrań, czyli o 194 proc. więcej niż rok wcześniej. Toniemy w ubraniach. Liczby zatrważają: 21 mld ton, czyli aż 85 proc. wszystkich wyprodukowanych tekstyliów trafia co roku na wysypiska, wyliczyła Europejska Komisja Gospodarcza w 2018 roku. To tak jakby co sekundę na śmietnik lub do spalarni podjeżdżała ciężarówka pełna ubrań. Współwinni temu są zarówno producenci sprzedający rocznie kilkanaście kolekcji, jak i sami konsumenci, którzy dokonują zakupów impulsywnie, bez zwracania uwagi na proces produkcji i podejście marki do celów zrównoważonego rozwoju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O tym, jak zmienić biznes modowy i dostosować go do wyzwań gospodarki o zamkniętym obiegu, a także, jak nauczyć konsumentów odpowiedzialnych zakupów dyskutować będą w Warszawie 22 września czołowe autorytety świata mody, aktywiści działający na rzecz ochrony klimatu oraz przedstawiciele biznesu.

Podczas Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability wystąpią Derek Blasberg, Szef Współpracy Mody i  Urody w Youtube, Amber Valetta, aktorka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich supermodelek, a w ostatnich latach wiodący głos w apelu o zrównoważony rozwój branży modowej; Anja Rubik, supermodelka i aktywistka; Eva Kruse, pionierka w promowaniu odpowiedzialnego biznesu w modzie, była dyrektorka Global Fashion Agenda; Zinnia Kumar, modelka, pierwsza ekolożka, która znalazła się na okładce Vogue’a oraz Ewa Tumanow, Industry Manager Retail & eCommerce w Facebook czy Cyrill Gutsch, twórca Parley For The Oceans, współtwórca serii butów Adidas wyprodukowanych z plastiku pozyskanego z oceanów.

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability odbędzie się 22 września w formule hybrydowej w Warszawie. Bezpośrednie streamingi  z wydarzenia dostępne będą dla szerokiej publiczności online na stronie vogue.pl i kanałach social media Vogue Polska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij