Ekipa znów w ogniu krytyki. Tym razem podejrzenie o kradzież grafiki marki Vetements

Ekipa znów w ogniu krytyki. Tym razem podejrzenie o kradzież grafiki marki Vetements

Jeszcze nie ucichła afera z logo Wersow, a już Ekipa musi się mierzyć z kolejnymi oskarżeniami. YouTuberzy zaprezentowali swoją nową kolekcję ubrań, a na jednej z koszulek znalazła się grafika łudząca podobna do tej, którą kilka lat temu stworzyła szwajcarska marka.

Mimo licznych kontrowersji i oskarżeń związanych z kradzieżą dóbr intelektualnych, Youtuberzy z Ekipy nie zamierzają zwalniać tempa – po sukcesie sprzedaży lodów, zeszytów i innych gadżetów, wypuszczają kolejną kolekcję ubrań, które pojawiły się w ich własnym sklepie internetowym Ekipatonosi.pl.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W kolekcji znalazła się m.in. koszulka, która od razu przykuła uwagę miłośników mody. Niestety nie za sprawą swojego designu, czy jakości wykonania, ale znajdującej się na niej grafiki, która jest niepokojąco podobna do innego znanego projektu.

Po lewej projekt Ekipy, po prawej projekt Vetements

Wspomniana grafika przedstawia dwie symbolicznie zarysowane twarze, które są połączone ze sobą falującą linią – na jednej z nich fala przechodzi w uśmiech, na drugiej w smutną minkę. Internauci szybko zauważyli, że podobną grafikę od jakiegoś czasu można zobaczyć na t-shirtach znanej marki Vetements. Jedyna różnica polega na samej stylistyce (u Vetements bardziej uproszczona, u Ekipy widać np. cieniowanie) i w przypadku produktu YouTuberów na braku towarzyszącego napisu („Not happy not sad”).

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać – szybko pojawiły się komentarze z oskarżeniami o skopiowanie projektu Vetements. Czy i tę wpadkę wybaczą Ekipie jej fani? Czy tym razem YouTuberzy poniosą poważne straty wizerunkowe?

PS

Przypominamy, że niedawno Wersow (członkini Ekipy) musiała zmierzyć się z oskarżeniami o kradzież logo, którym posługiwała się w swojej komunikacji. Temat poruszamy w naszym podcaście "Marketing Przegadany".

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij