Szkolny serial „Allegro Back2School” na TikToku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Szkolny serial „Allegro Back2School” na TikToku

Marka Allegro w ramach działań Back2School stworzyła z influencerami miniserial na TikToku. To pierwszy taki format na tym kanale na rynku polskim.

Tiktokowy serial „Allegro Back2School” to 18-odcinkowa historia przedstawiająca w zabawny sposób sytuacje, które spotykają uczniów w pierwszych dniach szkoły: brak długopisu, odpytywanie przy tablicy, lektury szkolne, szlabany po pierwszych wywiadówkach itd. Wspólnym wątkiem wszystkich odcinków, dodatkowo budującym napięcie, jest nieobecność jednego z uczniów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Zachęceni bardzo dobrymi wynikami naszej kampanii dotyczącej powrotu do szkół na TikToku w zeszłym roku, postanowiliśmy dalej eksplorować niestandardowe, kreatywne formy komunikacji na tej platformie, które w przypadku każdego nowego medium są obowiązkowym uzupełnieniem klasycznych kampanii opartych głównie na płatnym zasięgu czy współpracy z Tiktokerami. Z satysfakcją obserwujemy rezultaty – skomentowała Katarzyna Strzelczyk, brand social media expert w Allegro.

– Wykorzystanie formatu serialowego w wertykalnej formie, który wcześniej nie pojawił się na platformie, było strzałem w dziesiątkę, co widzimy nie tylko po niezwykle zadowalających wyświetleniach, ale również bardzo pozytywnych reakcjach odbiorców. Połączyliśmy wysoką jakość z kreatywnością twórców oraz typowym dla TikToka humorem – powiedziała Dominika Stryjewska, communication specialist w LiquidThread.

Pomysłodawcą serialu była agencja LiquidThread. Odcinki tworzyło 18 twórców – popularnych Tiktokerów, influencerów. Wzięli oni udział w działaniach na planie filmowym, gdzie odegrali role w krótkich odcinkach. Następnie każdy z nich opublikował po jednym na swoim kanale, a w ten sposób powstała cała serialowa historia.

W niektórych odcinkach pojawili się specjalni goście – znani Tiktokerzy: blogerwojciech, aniaprzy, pokrywqa, warjatradek, linek, YouTuber: Dakann, a nawet Najlepsza Polska Dziennikarka – Monika Laskowska.

Kampania Allegro Back2School miała na celu podnieść świadomość szerokiego wyboru przedmiotów szkolnych na Allegro oraz pokazać jak łatwe jest ich zamówienie. W odcinkach wspominana została usługa Allegro Smart! – programu lojalnościowego Allegro obejmującego m.in. darmowe dostawy. Promocja serialu pojawiła się też na Instagram Stories. Cała seria wygenerowała prawie 35 000 000 wyświetleń organicznych i sponsorowanych.

Kampanię przygotowała agencja LiquidThread (Publicis Groupe) z zespołem Allegro, Tiktokerami i influencerami, za działania paid social odpowiadał Performics (Publicis Groupe). W Publicis Groupe obsługą Allegro w zakresie strategii komunikacji, planowania i zakupu mediów zajmuje się agencja mediowa Starcom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij