„Greta może iść do piekła” – zaskakujący komunikat sieci pizzerii

„Greta może iść do piekła” – zaskakujący komunikat sieci pizzerii

Greta Thunberg stanowczo skrytykowała władze Nowej Zelandii za brak wystarczających działań na rzecz klimatu. Jedna z nowozelandzkich firm odpowiedziała na jej słowa żartobliwym billboardem.

Aktywistka na rzecz klimatu – Greta Thunberg zarzuciła władzom Nowej Zelandii, że nie zrobiły nic w kwestii kryzysu klimatycznego. Dziewczyna uznała, że w rządzie nie ma ani jednego polityka, którego mogłaby wyróżnić jako osobę walczącą z postępującym kryzysem klimatycznym. Co więcej, Thunberg stwierdziła, że Nowa Zelandia to jeden z najgorszych na świecie krajów pod względem wzrostu emisji CO2. Jej zdaniem również premier kraju Jacinda Arrdern nie powinna być nazywana liderką klimatyczną.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W odpowiedzi na słowa Grety nowozelandzka marka Hell Pizza zamieściła w Sztokholmie, czyli rodzinnym mieście aktywistki, nietypowe zaproszenie: „Greta może iść do piekła”.

Choć na pierwszy rzut oka napis na billboardzie skierowany do osiemnastolatki wydaje się obraźliwy – okazuje się, że sieć pizzerii oparła swoją reklamę na grze słów. Hell Pizza zaprasza w ten sposób do skorzystania ze swojej oferty i informuje, że zapewnia dostawy pizzy w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. 

Hell Pizza zamierza podjąć jeszcze więcej kroków w stronę zrównoważonego rozwoju. Ben Cumming, dyrektor generalny firmy Kiwi, do której należy Hell Pizza, powiedział, że firma planuje wdrożyć elektryczne pojazdy dostawcze, wprowadzić stosowanie energii odnawialnej w sklepach oraz pozyskiwać ponad 95% składników i materiałów z kraju. Firma, ograniczając emisję CO2, działa też na rzecz regeneracji i ochrony rodzimych lasów.

– Mamy nadzieję, że nasza historia może zainspirować inne firmy do zastanowienia się nad ich wpływem na planetę. Chcielibyśmy pokazać Grecie, co już robią firmy Kiwi, aby uczynić świat lepszym miejscem – podsumował Ben Cumming.

PS
Na grze słów została oparta także reklama agencji BooneOakley, która zachęca do szczepień.

PS 2
Greta Thunberg pojawiła się na okładce pierwszego numeru „Vogue Scandinavia".

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij