Pierwszy homoseksualny mężczyzna na okładce „Playboya"

Pierwszy homoseksualny mężczyzna na okładce „Playboya

Bohaterem październikowego wydania został 23-letni Bretman Rock – influencer i youtuber. To pierwszy raz, kiedy na okładce słynnego magazynu pojawia się homoseksualny mężczyzna. Czy od teraz będziemy częściej widywać takie wydania „Playboya"?

Magazyn „Playboy" od początku był skoncentrowany na pokazywaniu ciała kobiety w kontekście seksualnym – na okładkach praktycznie zawsze pojawiała się jakaś bohaterka ubrana w bardzo skąpy strój lub całkowicie naga i jedynie przysłaniająca intymne miejsca rekwizytami.

Do tej pory nikt inaczej nie wyobrażał sobie okładki tego czasopisma, które w Stanach Zjednoczonych ukazuje się od 1953 roku. Tym razem jednak postanowiono zaskoczyć czytelnika i na okładkowym zdjęciu pojawił się mężczyzna – w dodatku homoseksualny, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii „Playboya". Owym bohaterem został Bretman Rock – 23-letni influencer (Amerykanin o filipińskich korzeniach), którego na Instagramie obserwuje prawie 18 milionów użytkowników. Jego fani podziwiają go za to, że mężczyzna nie boi się na swoich kanałach przełamywać tabu na temat osób homoseksualnych. 

– To ogromne wydarzenie dla całej społeczności LGBT oraz osób o moim kolorze skóry. To niewiarygodne! I do tego tak pięknie wyglądam – skomentował bohater sesji, wykonanej przez fotografa Briana Ziffa. 

Rock na zdjęciu okładkowym pojawia się w typowej konwencji „króliczka Playboya" – jest ubrany w skąpy gorset, muszkę oraz białe mankiety i spinki. Pojawia się oczywiście również motyw króliczych uszu, który dziś mocno kojarzy się z amerykańskim magazynem. Cała sesja zdjęciowa z udziałem influencera jest utrzymana w czarno-białej kolorystyce – można ją określić jako erotyczną, a jednocześnie artystyczną i sensualną.

Warto wiedzieć, że przed Bretmanem tylko trzech mężczyzn pojawiło się na okładce „Playboya". Byli to Hugh Hefner (założyciel magazynu) i raper Bad Bunny. Jednak nigdy wcześniej na łamach gazety nie zapozował zadeklarowany gej.

PS

Kilka lat temu Playboy zwrócił się do siedmiu byłych modelek, by te wzięły udział w sesji okładkowej, które mają odtworzyć te sprzed kilkudziesięciu lat. Efekt jest niesamowity!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij