Facebook przedstawia nowe rozwiązania dla grup podczas konferencji Facebook Communities Summit

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Facebook przedstawia nowe rozwiązania dla grup podczas konferencji Facebook Communities Summit

Facebook wprowadza nowe funkcje, które pomogą administratorom budować, zarządzać i utrzymywać swoje społeczności.

Facebook zaprezentował najnowsze aktualizacje produktów i ponad 20 nowych narzędzi dla grup podczas tegorocznego Facebook Communities Summit. Nowe rozwiązania umożliwią liderom społeczności efektywniejszą współpracę i łatwiejszą realizację wspólnych celów, ale też dobrą zabawę. Firma zainwestowała również w nowe mechanizmy ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo grup na Facebooku. Podczas wydarzenia zostały ogłoszone nowe narzędzia, z których mogą skorzystać administratorzy grup.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zbiórki pieniędzy

Facebook wprowadza zestaw narzędzi, który pozwala administratorom zbierać pieniądze w grupach, aby zebrać pieniądze na projekty grupowe, zrekompensować koszty prowadzenia grupy lub umożliwić członkom okazanie wdzięczności swoim administratorom i moderatorom. Dodatkowo powstała możliwość stworzenia płatnych podgrup, które członkowie mogą subskrybować za opłatą, aby uzyskać wyłączny dostęp do większej ilości treści, takich jak coaching czy networking. Odtąd w sklepie należącym do grupy możliwa będzie także sprzedaż stworzonych własnoręcznie produktów. 

Tworzenie podgrup

Administratorzy zyskują również nowe możliwości tworzenia podgrup w celu dokładniejszego omówienia wybranych tematów lub uporządkowania przestrzeni w ramach grupy poprzez przeniesienie ważnej dyskusji do osobnego miejsca. Gdy ludzie będą chcieli łączyć się w czasie rzeczywistym, wkrótce będą mogli korzystać z czatów społecznościowych zarówno na Facebooku, jak i na Messengerze, a także tworzyć wydarzenia cykliczne, gdy będą chcieli spotykać się bardziej regularnie.

Połączone narzędzia ze stron i grup 

Niektóre społeczności używają zarówno grup dyskusyjnych, jak i stron do łączenia się z ludźmi, co może być bardziej czasochłonne dla administratorów i budzić wątpliwości dla członków, którzy nie wiedzą, gdzie się kierować. Dlatego Facebook wprowadza nowe rozwiązanie, które łączy narzędzia ze stron i grup na Facebooku i ułatwia administratorom zarządzanie społecznością w jednym miejscu. Ta nowa opcja jest obecnie w fazie wczesnych testów i szerzej udostępnione zostanie w ciągu następnego roku.

Łatwiejsze zarządzanie grupami

Dzięki nowym narzędziom administratorzy mogą przypinać ogłoszenia i wybierać kolejność, w jakiej pojawiają się w nowej sekcji o nazwie polecane, aby upewnić się, że ich społeczność najpierw widzi najważniejsze szczegóły. Facebook aktualizuje usługę Admin Assist, aby dawać spersonalizowane sugestie dotyczące kryteriów do dodania i dostarczać więcej informacji o tym, dlaczego usługa odrzuca niektóre treści. Czaty społecznościowe pozwolą administratorom utworzyć konwersacje dla zespołu administratorów i moderatorów, aby mogli lepiej koordynować decyzje w czasie rzeczywistym.


Dostosowanie wyglądu i sposobu działania grupy

Administratorzy mogą łatwo dostosować kolory, tła postów i czcionki wyświetlane w grupach, a także emotikony, których członkowie mogą używać do reagowania na treść. Możliwe jest także wprowadzenie unikalnego powitania i udostępniania zasad grupowych, które nowi członkowie automatycznie otrzymają po dołączeniu do grupy, aby szybciej rozwinąć poczucie przynależności. 

Facebook Community Awards

Podczas tegorocznej konferencji Facebook Communities Summit firma wręczyła pierwsze w historii nagrody Facebook Community Awards w siedmiu kategoriach społecznościom uznanym przez opinię publiczną za najbardziej inspirujące. Wśród zwycięzców znaleźli się Rate My Cat, społeczność założona w Wielkiej Brytanii, która zrzesza miłośników kotów, aby wspierać się nawzajem, dzielić treściami przyjaznymi kotom i po prostu dobrze bawić; oraz The Kindness Pandemic, licząca obecnie ponad 555 000 osób grupa utworzona w szczytowym momencie pandemii Covid-19, której członkowie dzielą się historiami wzajemnego wsparcia i okazanej życzliwości. Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie Facebook Community.

fot.: Matt Duffy, administrator grupy na Facebooku Born Zillennial i TOKiMONSTA (@tokimonsta) na Facebook Communities Summit 2021

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij